Отборът на Литекс продължава с отличното си представяне от началото на сезона в „А" група. В мач от IV кръг, момчетата на Златомир Загорчич се наложиха с 5:1 като гост над Пирин (Гоце Делчев), като по този начин оглавиха временното класиране с актив от 10 точки!

Гостите нанесоха тежкия си удар в срещата още в първия четвърт час, когато вкараха два гола. Славчев откри головата сметка на Литекс в 6-ата минута, а в 14-ата таранът Джордан от чиста позиция вкара за 0:2. Удар на Ваюши пък се отби в гредата.

Въпреки трагичния старт на мача, домакините успяха да се мобилизират и върнаха едно попадение чрез Хазуров, който засече отлично центриране на Марио Близнаков. Още до почивката обаче Литекс вкара трети гол, с който до голяма степен сложи край на и без това малката интрига в срещата. Разписа се Александър Цветков.

След почивката нищо на терена не се промени. Ловчанлии продължиха да играят по-добре и закономерно отбелязаха още две попадения. Един от най-добрите на терена - Армандо Ваюши се разписа в 54-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря от Джордан. В края на срещата пък резервата Десподов се възползва от грешка в отбраната на Пирин и оформи крайното 1:5.

Това е втора много тежка загуба за Пирин от началото на сезона, след като във втори кръг „орлетата" получиха 7 гола в двубоя си с Ботев.

ПИРИН (ГД) - ЛИТЕКС 1:5 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)