Отборът на Литекс победи Марек с 2:0 в последния мач от десетия кръг в „А" група. Благодарение на успеха момчетата на Красимир Балъков събраха на сметката си 19 точки и заедно с Левски делят втората позиция в класирането.

„Оранжевите" направиха силен мач и тотално контролираха събитията на терена, като само феноменалните намеси на вратаря на Марек Емил Михайлов предотвратиха далеч по-изразителен домакински успех.

Ключовият момент в срещата бе в 60-ата минута, когато Денис Пидев получи втори жълт картон и остави дупничани в намален състав до края на мача. Литекс откри резултата в 73-ата минута чрез Джордан, който засече с глава отлично центриране на Страхил Попов. Малко преди това тъмнокожият нападател бе направил пропуска на кръга, след като от 2 метра на празна врата стреля в аут.

В заключителните минутки на срещата домакините вкараха още два гола чрез Георги Минчев. 19-годишният нападател демонстрира изключителен голмайсторски нюх, като особено красиво бе второто му попадение, дошло след удар от дистанция.

В следващия кръг Литекс гостува в Пловдив на Локомотив, а Марек приема Левски.

ЛИТЕКС - МАРЕК 3:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)