Левски победи трудно Локомотив (Мездра) в последен мач от 23-ия кръг на "А" група. Така "сините" събраха 52 точки и отново са на 4 от лидера ЦСКА. Победата обаче не дойде никак лесно, като след първото полувреме гостите от Мездра водеха с 0:1.

Мачът започна по перфектен начин за Локо. "Железничарите" поведоха още в 4-ата минута. Красимир Георгиев бе изведен отлично сам срещу Петков и не пропусна да се разпише, въпреки добрата намесата на вратаря.

След като вече губеха в резултата, на "сините" не остана нищо друго, освен да се хвърлят в атаки, но в тези първи минути те все още не успяваха да намерят най-верния път до вратата на Левашки.

Все пак Георги Иванов успя да изведе Гаджев в наказателното поле, но "синият" халф бе изпреварен от бранител на гостите, който му изби топката.

Левски се луташе в средата на терена, като халфовете на столичани се опитваха да търсят с дълги подавания нападателите Иванов и Йовов. Локомотив пък се бранеше спокойно и организирано.

В 28-ата минута Гонзо се пребори за една топка в половината на гостите, напредна отляво и пусна пас по земя в наказателното поле, но там нямаше негов съотборник, който да засече топката. Малко по-късно Зе Соарес излезе на удобна позиция, но ударът му бе неточен.

Левски можеше да изравни веднага след почивката. Вагнер напредна по левия фланг и центрира остро в наказателното поле. Там обаче двама играчи на домакините се разминаха с топката, а след това ударът на Гаджев бе блокиран.

Столичани забележимо вдигнаха оборотите и притиснаха играчите на Локомотив в собствената им половина.

В 53-ата минута Георги Иванов получи добър пас леко встрани от вратата на гостите. "Синята" девятка се обърна и стреля от малък ъгъл, но ударът му излезе в аут.

С първата си малко по-разчупена  атака в 56-ата минута, домакините изравниха. Сърмов остана за момент сам извън наказателното поле, фронтално срещу вратата. Халфът не се подвуоми и с прекрасно насочен шут в долния ъгъл матира Левашки - 1:1

Секунди по-късно Левски вече можеше да води. Гаджев получи отличен пас от Лусио Вагнер и се озова сам срещу вратаря на Локо. Вместо обаче да подаде на очакващите го двама играчи около точката на дузпата, той реши да бие, а Левашки спаси удара му.

В 61-ата минута Тасевски се озова в подобна позиция. Македонецът не повтори грешката на халфа и се опита да намери Георги Иванов, но таранът се размина с топката.

Логичното все пак се случи 4 минути по-късно. Гонзо изскочи сам срещу Левашки, вратарят успя да му избие кълбото, но то попадна у Гаджев, който пусна на намиращия се вляво от него Йовов. "Бижутера" този път не направи един от "фирмените" си пропуски и изведе Левски напред -2:1.

След този гол играчите на Локомотив започнаха да поглеждат по-често към вратата на Левски, а домакините продължиха да тръсят трето попадение, с което да решат мача.

Георги Иванов пропусна да направи 3:1 в 84-ата минута. Влезлият като резерва Георги Христов се пребори за една топка, напред сам, но защитник на гостите я изби от краката му. Тя обаче попадна у Гонзо, чиито удар бе избит в корнер от Левашки. След неговото изпълнение настъпи разбъркване в наказателното поле, в което най-добре се ориентира Иванов и търкулна топката в мрежата за крайното 3:1.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (Мз) 3:1

0:1 Георгиев (4')

1:1 Сърмов (56')

2:1Йовов (63')

3:1 Г. Иванов (85')

Стартовите състави:

ЛЕВСКИ:Петков, Генев, Милиев, Вагнер, Балтанов, Сърмов, Гаджев, Тасевски, Зе Соарес, Йовов, Г. Иванов;

ЛОКО (Мз):Левашки, Анев, Трифонов, Христозов, Рачка, Цветкович, Тодоров, Лотас, Симоеш, Филипов, Кр. Георгиев

Стадион: "Георги Аспарухов"