Левски победи Миньор  (Перник) с 3:1 в оспорван двубой от 17-ия кръг на "А" група. Двата отбора изиграха един много  динамичен мач на стадион "Славия". Ще бъдат запомнени и множеството грубости и разправии от страна на футболистите и на Левски и на Миньор.

През първите минути логично Левски се опита да отбележи ранен гол във вратата на Миньор. Добра възможност се откри пред Седрик Бардон, който в 10-ата минута засече центриране на Александров, но ударът му беше спасен от вратаря Иванов. Две минути по-късно футболистите на гостите шокираха "сините", излизайки напред в резултата. Горан Янкович навърза Милиев и Топузаков на границата на наказателното поле, подаде към Димитър Илиев, който с безпощаден шут вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Петков.

След гола левскарите реагираха като ужилени и опитаха да натиснат своя съперник. Това даде резултат и Жоазиньо изравни резултата със страхотен удар от границата на наказателното поле в 20-ата минута. В 27-ата минута съдията Ангел Ангелов изгони Любомир Витанов за втори жълт картон. Витанов влезе изключително грубо в краката на Йордан Милиев . До края на полувремето шампионите контролираха играта и създадоха 3 поредни добри положения пред вратата на Миньор, които бяха пропуснати от Кръстовчев.

През втората част Левски, който беше с човек повече на терена, се опита да натика гостите  в тяхното наказателно поле. Седрик Бардон можеше да отбележи, но пропусна на два пъти при два идентични удара от дъгата на наказателното поле.

В следващите минути "миньорите" се затвориха и не оставиха много свободни пространства за нападателите на Левски. Когато феновете от Перник повярваха, че техния отбор ще вземе нещо от стадион "Славия" се стигна до най-дискусионното положение в срещата. В 86-ата минута съдията Ангел Ангелов отсъди дузпа за Левски за нарушение срещу Мирослав Антонов. Последваха бурни протести от страна на гостите, които обградиха съдията. След близо 3 минути, в които футбол не се игра Ангелов реши да отстрани от игра Марков от Миньор заради реплика. При изпълнението на дузпата Бардон не сгреши и покачи резултата на 2:1 . В 95-ата минута Жоазиньо реши крайния изход от двубоя отбелязвайки след отлична контраатака.