90′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 2044
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски победи Етър с 3:0 в двубой от шампионата

Левски с шеста поредна победа на "Герена", "сините" не оставиха шанс на Етър

Дени Алар впечатли с гол и две асистенции за столичния гранд

85′
Снимка 451443

82′

Още една смяна за вековниците. Асен Чандъров ще доиграе оставащите мигове от мача. Напуска Паулиньо.

Снимка 451439

80′

Още една смяна в редиците на Левски. Ивайло Найденов ще замени Хали Тиам.

Снимка 451446

73′

В 73-ата минута гол №4 във вратата на Етър можеше да реализира Мартин Петков. Юношата на Левски отправи достатъчно опасен изстрел от границата на наказателното поле, който обаче не пожела да посети отново мрежата на Иванов.

71′

Още една принудителна смяна в редиците на Етър. Росен Кирилов замени контузилия се Яни Пехливанов, а на негово място ще видим Христофор Хубчев.

Снимка 451438

70′

Здравко Димитров напуска терена и ще бъде заменен от юношата на Левски - Мартин Петков.

67′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 3:0!! ДЕНИ АЛАР! И след като стана автор на две асистенции, съдбата възнагради Дени Алар и с гол в 67-ата минута. Паулиньо изведе колегата си с №9 зад гърба на съперниковата отбрана, макар и да останаха леки съмнения за засада. Сам срещу Иванов, Алар беше повече от безпощаден, пращайки коженото кълбо мощно под горната греда.

66′

Никола Колев се появява в игра за Етър. Той ще замени Даниел Младенов.

65′
Снимка 451442

62′

Иван Горанов също опитва късмета си с мощна тупалка от над 20 метра, която не намира очертанията на съперниковата врата.

60′

Дени Алар определено искаше да сложи край на головата си суша в шампионата. Австриецът беше много активен и след почивката, когато на два пъти беше близо до попадението. В 60-ата минута бившият национал на родната си не успя да отиграе достатъчно добре центриране на Горанов. Секунди след това, негов изстрел от фаул се отби в изградената от Иванов стена.

47′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!2:0!! ПАУЛИНЬО! Втората част започна по възможно най-добрия начин за възпитаниците на Хубчев. Не бяха изминали и 120 секунди, когато Паулиньо увеличи левскарската преднина на два гола. Бразилецът получи пас в центъра от Дени Алар. Последва негов много елегантен финт между краката на Артюнин и врязване в сърцето на "болярската" защита. Всичко завърши с премерен изстрел по земя, който матира Христо Иванов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

КРАЙ НА ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ!

44′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Домакините от Левски имаха претенции за дузпа в 44-ата минута. "Сините" останаха разочаровани, след като реферът Петър Костадинов не пожела да посочи бялата точка след закъсняло влизане на Крум Стоянов в краката на Станислав Иванов.

Снимка 451445

43′

Принудителна смяна в състава на Етър. Опитният Иван Стоянов напуска терена заради болки в кръста. На негово място се появява Светослав Ковачев.

36′

Здравко Димитров отново демонстрира нестандартен поглед върху "синята" офанзивна схема.  Ударът му от границата на наказателното поле беше уловен от Христо Иванов.

32′

Холмар Ейолфсон отново намери възможност да стреля с глава. Отбраната на Етър пак не успя да блокира максимално добре исландеца, но този път всичко приключи с изстрел над горната греда.

25′

ИВАН СТОЯНОВ! Радостта за домакините можеше да бъде доста кратка, след като Етър организира бърза атака още с подновяването на играта от центъра. Капитанът Иван Стоянов отправи плътен шут от границата на наказателното поле, който профуча покрай горния десен ъгъл на Миятович.

24′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:0!! ХОЛМАР ЕЙОЛФСОН! Левски съумя да материализира своето превъзходство в 24-ата минута. Дени Алар центрира от фаул, близо до тъчллинията. Най-добре позициониран в полето на етърци беше Холмар Ейолфсон, който с глава реализира третия си гол от началото на сезона със "синия" екип.

19′

Две последователни центрирания бяха използвани от Холмар Ейолфсон, за да насочи с глава. Опитите му обаче се овенчаха с неуспех.

14′

Станислав Иванов демонстрира добър поглед върху играта, виждайки включването на Мартин Райнов. Опорният халф стреля без подготовка, което донякъде се оказа и логично за насочването високо в аут.

Снимка 451441

9′

Натискът на Левски продължаваше да става все по-осезаем. Като доказателство за това беше и тежкият шут на Мартин Райнов, който премина покрай страничния стълб на разтегналия се максимално Христо Иванов.

7′

ГРЕДА ЗА ЛЕВСКИ! Първата реална голова ситуация в мача настъпи с идването на седмата минута. Цялото внимание попадна върху играещия зад нападателя днес Здравко Димитров. Младежкият национал получи страхотно подаване от Райнов и само с едно завъртане елиминира съпротивата на Александър Дюлгеров. Последвалият му изстрел обаче се отби в страничната греда.

5′

Левскарите опитваха да разбият сгъстената защита на "болярите" и с далечни удари. Първият от тях беше дело на Нуно Рейш, но попадна точно в обсега на вражеския вратар.

3′

Левски стартира двубоя на високи обороти. Селекцията на Петър Хубчев наложи домакински натиск, но всичко завършваше с безплодни центрирания в полето на Етър. Съперникът им от Велико Търново беше подбрал и доста дефанзивна схема 4-5-1.

Снимка 451440

1′

88. Марин Петков 98. Светослав Ковачев

Отборите на Левски и Етър се изправят един срещу друг в пореден двубой от 15-ия кръг на шампионата. Победата е задължителна за домакините, които продължават да бъдат единственият реален конкурент на Лудогорец за първото място. Също така "сините" имат шанс и еднолично да излязат на втората позиция, след като конкурентите им от Локомотив (Пд) вчера направиха грешна стъпка при визитата си на Славия.

Етър с нова защита за мача срещу Левски

Наказанието на Здравко Илиев ще доведе до известни рокади

Срещу тях пък се изправя разколебаната селекция на Етър, която не се представя на висота под ръководството на Росен Кирилов. Напоследък "болярите" имаха поредица от тежки загуби - 0:5 от Локо (Пд) и 0:4 от ЦСКА. Поводи за оптимизъм обаче има, тъй като първата среща между етърци и Левски от шампионата завърши при нулево реми.

Росен Кирилов: Ясно е, че ще ни бъде трудно срещу Левски

"Искаме да се представим добре"

Трима от основните футболисти на Левски остават извън групата за днешния мач. Става въпрос за Филипе Нашименто, Франко Мазурек и Найджъл Робърта. В тяхно отсъствие атакуващащото каре на "сините" ще изглежда по следния начин. По крилата ще оперират Паулиньо и Здравко Димитров. Дени Алар ще бъде в ролята на плеймейкър, а като централен нападател ще действа Станислав Иванов. Възможно е последните двама непрестанно да сменят своите позиции на терена.

Треньорът на Етър - Росен Кирилов ще прекрои защитата за визитата на Левски. Промени в нея се налагат и поради факта, че Здравко Илиев е наказан за мача, след като получи червен картон срещу ЦСКА.

Цанко Цветанов: Левски е по-стабилен от миналата година, но трудно ще се пребори за титлата

"Нещата не стават от днес за утре"

Очаква се вместо него вдясно на отбраната да играе Александър Дюлгеров, който е ползван от Кирилов по-често в средата на защитата. Варианти за партньори на Иван Иванов за центъра пък са Артьом Артюнин и възстановеният от травма Яни Пехливанов.

Главен съдия на срещата е Петър Костадинов от Добрич, с помощници Александър Атанасов и Никофор Велков. Делегат на БФС е Никола Джугански, а работата на реферите зорко ще следи Валентин Добрев.