Левски постигна лежерна победа с 2:0 у дома над Любимец в мач от 20-ия кръг на „А" група. С успехът „сините" затвърдиха мястото си в първата седмица и де факто съкратиха аванса на лидера в подреждането Лудогорец, който днес не успя да бие Черно море.

Треньорът на столичани Тони Здравков направи много размествания в стартовия състав, с оглед и на предстоящото гостуване на Лудогорец.

Домакините не започнаха особено мотивирано и като се изключи една комбинация между Мюлдер и Родригес, който стреля с глава, опасностите пред Рашков бяха малко.

Любимец пък можеше да поведе на два пъти, като първо Блажевич спаси удар на откъсналия се Огнянов,  а малко след това  Цонев с гърби попречи на Алонсо да стреля в последния момент от чиста позиция.

Малко преди почивката обаче и шансът се усмихна на „сините". При един пробив и центриране на Родригес и след последвал карамбол, Шоколаров заби топката в собствената си врата,.

Попадението успокои домакините, които скоро след началото на второто полувреме успяха и да удвоят. Централните бранители на гостите не се разбраха кой да пресече един пас към Родригес и пропуснаха топката, а за холандецът бе лесно да преодолее вратаря, останал сам срещу него.

Последваха няколко пропуска на Макриев, а и Любимец могат да съжаляват, че не вкараха почетно попадение. Тевия бе близо до това след хубав удар от воле отблизо, но прати топката в аут.. Реферът пък сякаш подмина дузпа за „дините" след фаул на Пинто срещу Панов. Попадение на Любимец пък бе отменено правилно заради засада.

В даденото от рефера продължение Антонио Вутов направи резултата класически, оползотворявайки добро центриране на Нуно Пинто.

ЛЕВСКИ - ЛЮБИМЕЦ 3:0 (СТАТИСТИКА И КОМЕНТАР)