Черно море поднесе изненадата в 27-ия кръг на "А" група. "Моряците" победиха с 2:1 като гости Локомотив (София) и сериозно застрашиха класирането на "железничарите" за Лига Европа.

Три мача преди края "червено-черните" са трети, но само на 2 точки пред четвъртия Левски. Варненци пък приемат именно шампиона в следващия кръг на "Тича".

Срещата започна отлично за "зелено-белите", които поведоха само след четвърт час игра. Адемар Жуниор получи хубав пас в пеналта, завъртя се и стреля покрай Левашки за 0:1. Домакините натиснаха и изравниха в 37-ата минута. Никола Домакинов си вкара нелеп автогол, засичайки в собствената си врата безобидно центриране отляво.

След почивката Локо направи всичко възможно да спечели, но играчите на Окука рядко стигаха до изгодни положения пред Пиргов. Устремът на Локо бе попарен половин час преди края, когато Черно море излезе напред след левашка грешка на вратаря Левашки. Божилов стреля слабо, стражът нескопосано изпусна топката право на крака на Адемар, който нямаше как да сбърка - 1:2.

До края на срещата на терена властваха нервите, като футболистите в червено-черно така и не успяха да застрашат сериозно "варненската" врата.