Монтана загуби от Локомотив (Пловдив) с 0:1, в първи мач от програмата на 25-ия кръг на "А" група.

Единственото попадение на "Огоста" реализира обичайният голмайстор на "смърфовете" Мартин Камбуров.

Таранът сложи точка на спора в 50-ата минута, а можеше да се разпише още поне на два пъти, но тежкият терен не позволи това да се случи.

КОМЕНТАР ОТ СРЕЩАТА ПО МИНУТИ ЧЕТЕТЕ ТУК!

"Сините" заемат последното 9-о място в таблицата с 16 точки, "смърфовете" са 7-и с 24.

Очакванията за оспорвано дерби така и не се оправдаха.

Така общият баланс на срещите между тези тимове в "А" група дава предимство на пловдивчани, които имат 9 победи в 17-те мача. Монтана е с 5, а 3 пъти битката е завършвала наравно.

През първата част днес съставите си размениха по едно положение, като Иван Стоянов не успя да открие резултата, останал очи в очи с Харуби, а в самия край на полувремето Райнов, от около 2 метра, прати кълбото в ръцете на съперниковия страж.

Всичко в мача бе решено 5 минути след почивката, когато опитният Мартин Камбуров бе точен за 0:1, след майсторско отиграване в наказателното поле.

Последваха няколко сериозни пропуска за Локо, но в голяма част от случаите разкаляният и мокър терен попречи на състезателите на тима да достигнат до втори, решителен гол.

Така Локо увеличи шансовете си за спасение, като вече е само на точка от 6-ия Ботев. За Монтана положението никак не е розово, като след мача на Пирин от текущия кръг, съставът може да остане категорично последен в класирането.