Славия постигна изключително трудна победа над Локомотив (Мездра) с 1:0. Гостите се бранеха през целия мач и удържаха ремито до 89-ата минута, когато съдията Мартин Богдев даде дузпа за "белите" и изгони двама играчи на "железничарите".

Славия направи един куп пропуски, което накрая можеше да изиграе лоша шега на Вили Вуцов и компания.

Попара пропусна от чиста позиция още в началото, а през втората част Ду Бала нацели и горната греда след като топката рикошира в гърба му.

Най-спорното положение дойде в 86-ата минута. Жуниор бе задържан от Макенджиев в наказателното поле и Богдев посочи бялата точка. Мездренчани бурно оспорваха решението, което доведе до нов червен картон. Този път "късметлията" бе Станимир Господинов. В крайна сметка Александър Младенов реализира дузпата, но това не бе всичко. Синът на Стойчо, който влезе като смяна, успя да си заработи и червен картон.

В друг мач от кръга Монтана все своето в Пловдив срещу разсипания Ботев с 3:2.

Нито един фен на "канарчетата" не присъства на стадиона. Около стотина човека мирно протестираха извън "Христо Ботев".

Домакините поведоха изненадващо с 2:0. Етов и Кочев се разписаха в 20-ата и 22-ата минута, като главен виновник и за двете попадения бе вратарят на монтанци Георгиев.

В 42-ата Чепилов все пак намали, след като преди това бе пропуснал от чисто положение.

Венци Иванов изравни от дузпа в последната минута на първата част, а в 65-ата Владимир Минчев донесе победата на новака в "А" група.