ЦСКА би с 3:1 Вихрен в последния си шампионатен мач. Пламен Марков даде шанс на някой от резервите си и като титуляри започнаха Йордан Юруков, Иван Иванов и Фуртадо. Именно португалецът вкара едно от попаденията, с което се изравни на върха при голмайсторите в "А" група с Новакович (Литекс) с по 16 гола.

Домакините започнаха с невероятен натиск и още в 5-ата минута Методи Стойнев вкара за 1:0. "Армейците" вдигнаха оборотите и в 16-ата минута Александър Тунчев изравни, след като засече топката при центриране от корнер. В 21-ата минута стражът на санданчани Юсуф получи контузия и бе заменен от Линков.

В 26-ата минута защитата на ЦСКА стана за смях, след като Стойнев центрира, топката премина през трима бранители в червено, стигна до Пиргов, който я изпусна и за малко не си вкара куриозен автогол. Четири минути преди края на първата част Фуртадо вкара 16-ия си гол след центриране на Юруков.

През второто полувреме "червените" продължиха да владеят топката повече и в 57-ата минута Емил Гъргоров се разписа за 1:3 след пас на Фуртадо. В 68-ата минута Велизар Димитров спря топката с ръка и получи втори жълт и съответно червен картон. Така той най-вероятно ще бъде наказан за мача за Суперкупата с Левски, който ще се играе преди подновяването на новия сезон.