Шампионът от 1991г. Етър се завърна във футболния елит с победа. Великотърновци надвиха Монтана с 3:2 на стадион "Огоста".

Двубоят започна добре за "болярите", които не допуснаха да бъдат подложени на домакински натиск. Постепенно играчите на Цанко Цветанов се окопитиха, но именно Монтана откри резултата след груба индивидуална грешка на Гаджалов. Той загуби топката от Тодоров, който не пропусна да открие - 1:0.

Веднага след почивката бившия играч на монтанци Луис Едуардо ги наказа след удар с глава. В 64-ата отново бразилецът изведе 'виолетовите" напред след като бе изведен сам срещу вратаря.

В последния четвърт час двата тима си размениха по един бърз гол. Първо Садула покачи на 1:3 за гостите, но само 120 секунди по-късно Мичев намали. Домакините обаче така и не успяха да стигнат до точката.