Турнир: efbet Лига Стадион: "Ивайло", гр. Велико Търново Зрители: 1424

Етър и Черно море завършиха наравно 1:1

Спорна засада лиши Черно море от важен успех над Етър

Двата тима откриха четвъртия кръг в Първа лига с равенство 1:1

90′

Малко преди последния съдийски сигнал, треньорът на гостите Илиан Илиев отново не сдържа нервите си спрямо реферите и бе изгонен от обекта на неговото недоволство - Неделчо Гаджалов.

88′

Даниел Младенов отстъпва мястото си на любимеца на публиката Иван Петков.

79′

Велко Батрович ще замени капитана на домкините Иван Стоянов.

75′

Добрият период на етърци продължи и с опасен удар на Никола Колев в 75-ата минута, който премина опасно близо покрай "моряшката" врата.

74′

Жокерът на Краси Балъков - Ерик Почански ще замени Жилсон Варела.

70′

Емил Янчев ще замени почувствалия дискомфорт Петър Витанов.

68′

МЛАДЕНОВ! Етър излезе от летаргията едва в 68-ата минута, когато Дани Младенов остана на сантиметри от това да вкара втория си гол в мача. Бившият халф на Левски закъсня в опита си да засече една отлично поднесена топка от Румен Руменов.

66′

Георги Божилов ще замени Патрик Андраде, който през последните минути видимо изпуска нервите си на терена.

59′

Жълт картон за Кононго, който реагира много бурно срещу съдийско решение.

57′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА "МОРЯЦИТЕ"!  Амбицирани след отбелязания гол, не след дълго, възпитаниците на Илиан Илиев реализираха и втори такъв. Радостта на резервата Радослав Василев обаче бързо бе потушена, след като страничният съдия, много грешно в този случай, вдигна флага за засада. На повторенията ясно се видя, че бившият национал на България е на една линия с пазещия го бранител на Етър, в момента когато получава подаване от Георги Илиев.

50′

ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!! 1:1!! ПАТРИК АНДРАДЕ!! Паритетът в този двубой бе възстановен, след като гостите от Варна най-сетне успяха да материализират своето временно превъзходство. Мехди Фенуш демонстрира отличната си техника, преминавайки през четирима играчи на съперника, след което върна назад за връхлитащия Патрик Андраде. Халфът с №7 стреля технично по земя и не остави шансове на Христо Иванов за 1:1!

47′

Георги Сърмов опита силата на своя изстрел в 47-ата минута, след като шутира от пряк свободен удар. Макар и рязко отклонила се след рикошет в стената на Черно море, топката бе закована от Макенджиев.

46′

На полувремето Илиан Илиев опита да промени развоя на събитията, заменяйки неубедителния Жоржиньо с Радослав Василев, който се завърна след дълго лечение на травма.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

45′

Жълт картон за Патрик Андраде, който наруши правилата в центъра на терена.

37′

Черно море определено страдаше от липса на креативност в атака. Поради този факт "моряците" прибягваха до нещо нестандартно като изпълнението на Патрик Андраде в 37-ата минута, който от над 25 метра реши да притеснява Христо Иванов без подготовка. Опитният вратар на етърци бе на своето място и улови.

33′

Центриране към далечната греда за Мехди Фенуш, който за негова жалост действа доста тромаво и не успя да се възползва от ситуацията.

24′

Домакините демонстрираха своя потенциал в офанзивен, след като в 24-ата минута Иван Стоянов опита да центрира меко за Жилсон Варела. Снажният таран съумя да отправи изстрел с глава, но високо над горната греда на Макенджиев.

14′

ШАНС ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Отговорът на Черно море не закъсня и в 14-ата минута варненци бяха близо до изравняването. Момчетата на Илиан Илиев разгърнаха атаката си след добър авантаж на съдията, като всичко опря до начина, по който Жоржиньо ще подаде на непокрития си капитан Жоро Илиев. Бразилецът обаче направи това по възможно най-неубедителния начин, позволявайки с решителна намеса да блесне естонският бранител на домакините Артьом Артюнин.

8′

ГОООЛ ЗА ЕТЪР!! 1:0!! МЛАДЕНОВ!! Въпреки "малката война" във Велико Търново, отборът на Етър беше този, който достигна до попадение още с първата си по-сериозна атака. Жилсон Варела се пребори за един извеждащ пас срещу неориентирания Хасани. Последва пас назад към Флорент Боджадж, който шутира авантюристично. С голяма доза късмет, изстрелът на нападателя се превърна в голова асистенция за оставения непокрит Даниел Младенов, който отблизо реализира гол в своя юбилеен мач №200 в елита.

7′

Официално предупреждение за Мирослав Енчев.

3′

Началните минути на "Ивайло" бяха белязани от истинска битка, но и много малко футболни достойнства. Поради този факт не бе никаква изненада, когато главният съдия показа жълт картон на Крум Стоянов от Етър още в 180-ата секунда.

1′

17. Чавдар Ивайлов 99. Дани Кики

Отборите на Етър и Черно море се изправят един срещу друг в първи мач от четвъртия кръг на Първа лига. Трите точки са необходими и на двата тима, които не започнаха шампионата по възможно най-добрия начин.

Балъков потвърди, че Етър си връща Аласана Мане

Очаква се играчът да пристигне в България до седмица

До този момент домакините от Етър имат само три пункта в своя актив, като те дойдоха след измъчена победа у дома над Верея с 1:0. "Болярите" на Красимир Балъков определено имат трудности в атака, като до този момент новото попълнение Варела се оказва длъжник. Добрата новина за "виолетовите" е свързана със сърцатия гамбийски халф - Аласана Мане, който и този сезон ще играе като преотстъпен в клуба от Барселона.

Етър привлече вратаря Анатоли Господинов

Носител на Купата с ЦСКА ще пази за Етър в Първа лига

Анатоли Господинов се завръща в Първа лига след престой в полския Хробри (Глогов)

Великотърновци се подсилиха и на вратарския пост, където Анатоли Господинов бе взет за конкуренция на опитните Христо Иванов и Цветомир Цанков.

Лошото за Етър е свързано с големите проблеми в отбрана. Наказан е Иван Скерлев, получил червен картон срещу Ботев (Пд). А с контузии пък са Яни Пехливанов и Венци Василев.

Илиан Илиев: Най-тежкият мач в кариерата ми е загубата от Септември на "Тича"

"Допуснах грешка при правенето на състава, сгреших и със смените"

В лагера на Черно море все още ближат рани от кошмарната загуба с 1:5 при домакинството си на Септември. Наставникът Илиан Илиев сподели, че това е била най-тежкото поражение в неговата треньорска кариера и обеща коренна промяна в представянето на варненци.

Наложителна такава пък ще има в отбрана, където лидерът Даниел Димов бе продаден в турския Болуспор. С травма от мача с Левски е Стефан Станчев, а болежки има и Пламен Димов. За първи път от доста време в групата на "моряците" попадна нападателят Радослав Василев, който дълго лекуваше травма.

Панайотов: Не са ме търсили от ръководството на Левски, Черно море не е крачка назад в кариерата ми

"Ще имам възможността да работя с един от най-качествените български треньори - Илиан Илиев"

Главен съдия на срещата е Неделчо Гаджалов от Пловдив, с помощници Николай Чакъров и Румен Иванов. Четвърти рефер е Георги Гинчев. Делегат на БФС е Димитър Димитров, а работата на арбитрите зорко ще следи Ахмед Ахмед от Бургас.

Ради Василев: Вече се чувствам добре, с времето ще възвърна познатата си форма

"Ще бъда удовлетворен, ако отборът на Черно море побеждава и аз играя и помагам това да се случва"