Черноморец взе глътка въздух в борбата си за оцеляване във втората седмица. Бургазлии спечелиха с 2:1 над Пирин в Гоце Делчев и по този начин се доближиха на 6 точки зад деветия Славия и спасението.

„Акулите" започнаха добре и в 13-ата минута Ванчо Траянов се озова на изгодна позиция след двойно подаване, но прибърза и стреля в аут. Малко против хода на играта Пирин поведе в 38-ата мин. Панайотов намери Маркес отдясно и последния с хубав, отсечен удар матира Кунчев.

След почивката обаче Черноморец заигра по-нападателно и това даде резултат в 67-ата мин, когато точен бе Лъчезар Балтанов. Секунди по-късно гостите стигнаха и до пълния обрат. Влезлият малко преди това Милен Василев елиминира защитник и с хубав шут от около 25 метра не остави шансове на Абди Абдиков - 1:2.

След това попадение играта се накъса много и де факто футбол не се игра, което обаче бе само в полза на Черноморец.

ПИРИН (ГД) - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:2