Черноморец доказа, че ще играе основна роля в шампионата, след като нанесе първа загуба на Черно море във Варна след 30 мача, в които "моряците" опазваха крепостта "Тича". Преди две години Черноморец победи в морската столица, а след това варненци не познаваха вкуса на поражението у дома.

"Акулите" започнаха по-добре мача и след 8 минти игра можеха да поведат. Адриан Фернандес засече центриране от фаул с глава, а топката се отби от страничната греда и се върна в ръцете на Пиргов. Вратарят на "моряците" обаче допусна груба грешка в 27-ата минута. Тогава футболист на гостите проби по левия фланг и върна към Педриня, чийто удар не бе силен, но топката успя да мине през краката на няколко играчи и да се провре между краката на вратаря - 0:1.

До края на полувремето Черноморец без проблеми удържа аванса си, а Божилов изпусна да изравни на празна врата в първите секунди след почивката. В игра влезе Георги Илиев, който раздвижи играта на Черно море, но усилията му не бяха достатъчни. Марио Жардел беше на пейката, а след като разбра, че няма да влезе в игра хвърли потника си на земята.

Стражът на гостите Паскал Борел бе герой за тима си до края на мача. Той спаси на няколко пъти вратата си, а най-добрата му изява беше в 90-ата минута, когато Тодор Колев засече отблизо една топка, но немецът с пръстите успя да избие в гредата.

Така лидерът в шампионата Черноморец продължава да оглавява класирането с 13 точки, а Черно море остана само с 6, което накара феновете им да викат "Оставка" в края на мача.