Черноморец загуби с 0:3 от швейцарския Грасхопър в първия мач от третия кръг в турнира Интертото и остана без шансове да продължи в турнира за Купата за УЕФА. Реваншът е другата събота на стадион "Георги Аспарухов" в
София.

Две уникални грешки в защита на Черноморец доведоха до два гола в тяхната врата през първото полувреме. Най-напред в 20-та минута при първата реална възможност след центриране от корнер домакините откриха резултата. Вратарят на бургазлии Владислав Стоянов не успя да улови топката, защитниците не успяха да я изчистят и от 6 метра Веро Салатич в мелето успя да я прати под гредата.

В 41-та минута след контраатака на домакините стана 2:0. Футболистите на Грасхопърс се възползваха от неразбирателство между Траян Дянков и Николай Кръстев, топката попадна в Раул Бобадиля, който от дясно изведе Гонсало Сарате. Нападателят влезе на скорост и със силен шут прати топката в горния ляв ъгъл.

Най-чистото положение за Черноморец пропусна Мишел Мушкидо в 12-та минута. Той открадна сам топката в центъра на терена, напредна от дясно, надбягвайки защитник и стреля силно от 10 метра по земята. Вратарят Елдин Якупович не успя да улови топката, но нямаше и кой от българите са се притече и да довкара в мрежата.

Черноморци започнаха второто полувреме малко смутени и в първите 10 минути два пъти се наложи вратарят Владислав Стоянов да спасява удари на Микари и Бобадиля.
В 60-та минута дойде и първото голово положение за български тим като вратаря трябваше да извади удар на Ванчо Траянов от 25 метра.

В средата на второто полувреме Черноморец взе инициативата и можеше да стигне до гол, но удари на Дуду и Мартин Ковачев с главя бяха спасени от вратаря Якупович.
Точно когато футболистите се надяваха да отбележат гол и да се върнат в мача, а треньорът Димитър Димитров-Херо пусна в игра още един нападател - Любомир Любенов стана 3:0 за Грасхопър. Шабанович и Риналдо разиграха много технично на левия фланг, Шабанович обладя на гърди топката на границата на наказателното
поле и обръщайки се от въздуха я прати до дясната греда на вратаря Владислав Стоянов.

Последните две минути на мача се откриха две възможности за гол, но нападателите Дуду и Любенов не нанесоха точен удар заради липсва на концентрация.