Черно море победи Марек с 1:0 в интересен и двуостър първи мач от плейофната фаза на „А" група. Така варненци се изравниха по точки с Левски, поне за няколко часа. Дупничани пък остават под чертата, като шансовете за спасение се стопяват с вски изминал кръг.

Черно море можеше да поведе още в 17-ата минута, когато Бижев излезе сам срещу вратаря на Марек, но Михайлов спаси. Все пак голът за варненци дойде в самия край на първата част. Паланков свали топката на Бургхард на дъгата и полякът с красив, фалцов шут се разписа за 1:0.

След почивката дупничани определено бяха по-активният отбор на терена. В 61-ата мин. гостите бяха близо до гол, благодарение на Бакари, който за малко да вкара топката в собствената си врата, но гредата го спаси от унизителен автогол.

В 71-ата Тодор Колев можеше да накаже родния си клуб, но останал сам срещу Чанович, би в него. Малко след това и Бижев се отчете с нов голям пропуск, като топката се удари в гредата и се разходи по голлинията, преди Михайлов да я захлупи.

В края и Кулибали имаше шанс да се разпише, но нов гол не падна.

ЧЕРНО МОРЕ - МАРЕК 1:0 (СТАТИСТИКА И КОМЕНТАР ПО МИНУТИ)