Черно море победи Левски в един от най-интересните мачове на последния кръг преди началото на плейофите на Първа лига. "Моряците" се наложиха с 1:0 на стадиона в Каварна.

Единственото попадение бе дело на Александър Цветков в 64-ата минута. Столичани завършиха мача с десет души след като минути преди края Давид Яблонски бе изгонен с директен червен картон.

По този начин Георги Иванов записа победа над своя любим тим и го отдалечи максимално от конкурента Лудогорец. "Сините" вече са на 14 точки от разградчани и при победа на шампионите над ЦСКА по-късно тази вечер, разликата ще стане 17 пункта.

НА ЖИВО: Черно море - Левски 1:0 - Александър Цветков наказа "сините"

"Сините" в търсене на първа победа като гост през пролетта

Срещата започна с натиск на домакините. До 20-ата минута не се случи нищо опасно и интересно пред двете врати като "сините" постепенно взеха инициативата.

В 27-ата минута, Божидар Краев се справи с няколко футболисти на домакините и след взаимодействие с Михаил Венков падна в наказателното поле. Съдията подмина ситуацията, въпреки претенциите на "сините".

В 35-ата минута, Пламен Николов изпусна Бабатунде Адениджи, той с едно докосване реши да прехвърли Михайлов и сгреши. Вратарят изби удара над главата си и по този начин спаси най-чистото положение до момента в мача.

Левски би ЦСКА със знаковото 7:1

"Сините" от набор 2008 категорични срещу "червените"

Минути преди края на полувремето се стигна до ново дискусионно положение. Давид Яблонски игра с ръка при центриране в наказателното поле, но според рефера действията на играча не бяха целенасочени и не отсъди дузпа, за ужас на побеснелия Гонзо.

През втората част, качеството на играта не бе на особено високо ниво, но двата отбора се бореха доста.

В 64-ата минута домакините откриха. Лукин сгреши на аутлинията, Александър Цветков му отне и си пое топката, отправяйки се към вратата и с отличен, премерен удар прониза мрежата на "сините" за 1:0.

Последва опит на столичани за поне едно попадение. Минути преди края на мача, Давид Яблонски получи директен червен картон след като игра опасно срещу стефан Станчев.