75′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

3:0!

Десето попадение на Курьор от началото на сезона!

Скоростна атака за домакините, на върха на която се оказа именно голаджията на варненци.

Той се разписа от непосредствена близост, като топката се отби в напречната греда и влетя в мрежата.

71′

Жълт картон за Христов.

70′

Курьор извежда Иса сам срещу вратаря.

Стреля силно, но неточно националът.

Пропиляна възможност за варненци.

69′

Родриго Валела влиза в игра.

Заменя Андраде.

67′

Отново засада на Курьор.

61′

Пропуск на Бари!

Не успява да намери очертанията на вратата на съперника от непосредствена близост.

Монтана може да съжалява за пропиляната възможност.

58′

Засада на Курьор.

57′

Панайотов стреля!

Макенджиев спасява.

Удар от средна дистанция за състезателя на Черно море.

Солидна намеса на стража на съперника.

53′

Засада на Иса.

47′

Извеждащо подаване на Илиев към Иса!

Той излиза сам срещу вратаря.

Догонен е от бранител, който избива топката в последния възможен момент.

46′

Цветков сменя Илиев.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи интересни моменти и пред двете врати. Гостите започнаха със самочувствие, като се опитаха да установят контрол над случващото се на терена. Притежанието на топката бе в тяхна полза, но това не водеше до нищо сериозно в полето на съперника.

Варненци изчакаха търпеливо първоначалният устрем на опонентите им да отмине, след което на свой ред взеха инициативата.

Основно през Илиев-младши и Панайотов, "зелено-белите" се стремяха да притискат отбраната на Монтана и да търсят пространства между отделните защитници на състава.

В 28-ата минута центриране на Андраде намери Панайотов, който от трудна позиция успя да засече с глава топката във вратата за 1:0.

Осем минути преди почивката Матиас Курьор за пореден път затвърди класата си с брилянтно изпълнение.

Той получи топката малко пред границата на наказателното поле, финтира двама бранители и с прецизно изпълнение не остави шансове на вратаря, придавайки съвършен фалц на кълбото и насочвайки го в мрежата за 2:0.

Тук темпото на игра и по-скоро желанието на гостите бе сведено до минимум. Те допуснаха известно разконцентриране, от което в самия край на полувремето можеше да се възползва Димов. Негов удар обаче бе избит от самата голлиния. Така предимството от две чисти попадения за варненци се запази до почивката.

45′

Почивка.

43′

Финален натиск за полувремето на домакините.

Атаките в полето на Монтана се редуват една след друга.

40′

Официално предупреждение и за Панов.

39′

Жълт картон за Ангелов.

37′

ГООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Курьор!

Страхотно изпълнение на голмайстора на варненци!

С чудесен изстрел от границата на наказателното поле той не остави шансове на вратаря на съперника!

36′

Пропуск на Тасев!

Стреля от близка дистанция, но намери тялото на Панов.

Не особено качествен удар на състезателя на гостите.

31′

Центриране на Илиев!

Димов засича с глава!

Макенджиев спасява, а след това топката е изчистена от голлинията от Башлиев.

Страхотна възможност за варненци.

28′

ГОООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Васил Панайотов открива резултата!

Андраде центрира, а съотборникът му засича подаването с глава.

Технично изпълнение и предимство за домакините!

27′

Поредно нарушение срещу Курьор.

Вероятно петото такова в срещата.

Този път негов автор бе Илиев.

25′

20′

Панайотов често играе с топката.

Пространствата пред него са незабавно затваряни, като го атакуват по двама бранители на съперника.

Без възможности за изява пред Курьор.

15′

Нова засада на Бари.

14′

Всички атаки на домакините, до този момент, са спирани с цената на нарушение.

Играта се накъса сериозно.

13′

Атака на Монтана по левия фланг.

Разбъркване в полето на варненци.

Топката е изчистена от Димов.

10′

Без сериозни опасности пред двете врати.

Игра предимно в централната част на терена.

6′

Илиан Илиев-младши е сред най-активните състезатели в редиците на домакините.

Опитва извеждащо подаване.

Без успех.

5′

Силни първи минути за гостите.

Притежават топката през по-голяма част от времето, но от това не следва нищо запомнящо се.

2′

Засада на Бари.

1′