Това щеше да е второто официално предупреждение за Анте в мача...

Силно представяне на стража на домакините.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме стартира динамично, но в откриващите минути от двубоя не бяха регистрирани множество чисти положения за отбелязване на попадение.

Домакините изглеждаха по-настоятелни в действията си на терена, но контраатаките на съперника бяха винаги опасни и създаваха редица неприятности на отбраната на варненци.

Най-деен в предни позиции за гостите беше Анте Аралица, който сякаш имаше намерение да се включва във всяка една атака на тима си.

На отсрещния край от терена Ндонгала пропиля две изгодни положения за откриване на резултата, като в един от случаите дори не успя да уцели топката.

Резултатът беше открит след 29 минути игра, когато Абделхаким Буна даде преднина на пловдивския състав, разписвайки се от изгодна позиция.

При друга опасна контра на Локомотив, топката се отби в една от ръцете на ветерана Георги Илиев, но главният съдия прецени, че действията му не са били умишлени.

Резултатът се запази непроменен до края на полувремето и футболистите на Бруно Акрапович се оттеглиха в почивка с гол преднина.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Аралица.

42′

Фенуш стреля силно от границата на пеналта!

Топката не попада в очертанията на вратата.

39′

Футболистите на домакините се опитват да върнат получения гол.

Подходът им към мача обаче не е успешен.

Акциите им в половината на съперника приключват още преди да бъде достигнато наказателното поле.

33′

Ндонгала бе оставен абсолютно непокрит и стреля силно!

Не успява да намери добре топката и я праща в аут.

29′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Буна!

Диагонален изстрел на футболиста на гостите, който не оставя шансове на стража на варненци.

23′

Жълт картон и за Георги Илиев.

Георги Илиев ще изиграе своя мач №400 за Черно море

Страхотно постижение за капитана на "моряците"

21′

Жълт картон за Василев.

20′

Ндонгала стреля!

Милина хваща топката в ръцете си.

19′

Жълт картон за Муса.

15′

Бакалов стреля!

Кълбото преминава в близост до целта, но не попада в очертанията на вратата.

12′

Шут на Аралица от границата на наказателното поле!

Топката не намира очертанията на вратата.

Първа по-сериозна опасност в мача.

9′

Фаул срещу Елитон.

Трети такъв срещу този състезател в мача, до момента.

6′

Георги Илиев опитва центриране.

Топката е избита в корнер.

1′

99. Дани Кики 23. Илия Джамов

Отборите на Черно море и Локомотив (Пловдив) се изправят един срещу друг в двубой от последния кръг на редовния сезон в Първа лига.

Черно море се готви в редуциран състав

Едва 17 футболисти взеха участие в днешната тренировка на "моряците"

Домакините са без победа в 9 поредни двубоя - най-дългата серия на отбора без успех от началото на сезона.

Освен това, "моряците" нямат домакинска победа в 10 поредни мача и се надяват да вземат първи три точки под ръководството на Илиан Илиев.

До момента варненци са вкарали само 8 попадения на "Тича".

Георги Илиев: Добрите дни за Черно море предстоят

"С добрата игра пак ще напълним стадиона"

Аут за днешния мач със сигурност са контузените Дани Кики и Мирослав Енчев, а Даниел Димов е под въпрос. Илиан Илиев ще разчита на добрата форма на централния нападател Радослав Василев, както и на опита на капитана Георги Илиев.

Черно море е Локомотив пък не се представя убедително като гост и спечели само един от последните си 11 мача на чужд терен.

"Смърфовете" са и сред тимовете с най-слаба атака, с отбелязани 21 гола. По-малко имат само Пирин (19), Дунав (17) и Витоша (12).

Помощник на Акрапович замина за Аржентина, ще търси играчи за Локомотив (Пловдив)

Желемир Теркеш ще остане три седмици в страната

"Черно-белите" ще бъдат без наказаните Симеон Райков, Веселин Марчев и Парвиз Умарбаев.

Главен съдия на срещата е Стефан Апостолов от Симитли, с помощници Веселин Мишев и Младен Маринов.