Черно море и Арда завършиха наравно 1:1 в мач от 20-ия кръг на първенството. Радослав Василев откри резултата на "Тича" в 11-ата минута, а в 50-ата Мартин Минчев изравни. "Моряците" определено заслужава повече от срещата, която бе директна за място в Топ 6, след като отправиха над 20 удара към вратата на Иван Караджов. Освен това удариха и две греди.

Така варненци събраха 29 точки и заемат пето място във временното класиране, докато тимът от Кърджали е с точка по-малко.

Черно море - Арда 1:1

Черно море - Арда 1:1, Мартин Минчев изравни

Двата тима влизат в директен спор за Топ 6

Първата добра възможност за гол бе още в 3-ата минута. Тогава Минчев засече с глава центриране от корнер, но прати топката в гредата.

"Моряците" започнаха по-добре мача, но въпреки това гостите първи стигнаха до гол. В 11-ата минута удар на Ховсепян рикошира в противников играч и топката се озова в Радослав Василев. Нападателят шутира, като топката бе избита от голлинията. Кълбото обаче се върна във Василев, който този път не сбърка и вкара опразнената врата - 0:1.

Снимка 457523

Черно море веднага потърси изравнителен гол. В 17-ата минута Иса се справи с Гаич и Хасани и подаде към Букаси. Халфът нанесе слаб удар, който не затрудни Караджов. Минута по-късно вратарят на Арда се справи с удар на Стефан Станчев след ъглов удар.

Положенията пред стража на Арда продължиха. В 20-ата минута Васил Панайотов на два пъти нанесе удари, които бяха неточни.

В 27-ата минута гредата за втори път спаси гостите. Родриго стреля от пряк свободен удар от дясно на наказателното поле. Бразилецът потърси далечния ъгъл, но топката срещна напречната греда. Три минути по-късно Родриго свали топката за Букаси, който от точката на дузпата стреля право в тялото на Гаич.

Снимка 457522

В 32-ата минута Караджов изби удар на Панайотов извън наказателното поле. Последва пореден пропуск пред вратата на Арда. Този път Минчев стреля с глава в аут след хубав пробив на Родриго отдясно. До края на първата част ударите към Караджов продължиха да валят, но Букаси и Виктор Попов не намериха очертанията на вратата.

Черно море матереализира превъзходството си в началото на второто полувреме. В 50-ата минута Родриго центрира от пряк свободен удар отляво на наказателното поле. Мартин Минчев бе оставен непокрит от защитата на Арда и с глава не остави шансове на Караджов - 1:1.

Снимка 457524

Четири минути по-късно вратарят на гостите се отличи с поредно спасяване. Иса бе оставен сам в наказателното поле и нанесе удар с глава, който Караджов изби.

"Моряците" продължиха да са пълни господари на терена. Един от най-добрите за домакините - Родриго, опита три удара от далечна дистанция, които бяха неточни.

В 72-ата минута бразилецът намери оставения сам пред наказателното поле Панайотов. Халфът мигновено нанесе удар, който мина над вратата. Малко след това Караджов спаси шут и на резервата Дани Кики.

Снимка 457520

Малко след това вратарят на Арда отрази и удар с глава на Станчев след центриране от пряк свободен удар на Родриго.

До края на срещата Иса получи възможност да стреля от далечна дистанция, но прати топката над вратата.