Отборът на Ботев не срещна кой знае какви затруднения при домакинството си на столичния Славия, надделявайки с безпроблемното 2:0 в двубоя между двата тима от 6-ия кръг на „А" група.

Попаденията за победителите реализираха Иршак и Балтанов, съответно разписали се през първата и втората част.

В 70-ата минута отборите едва не бяха отнесени от вихъра на базата в Коматево, като се наложи Ивайло Стоянов временно да спре случващото се на терена. Това не се понрави на наставника на домакините, който понечи да се скара на Сватбата, но за секунди ризата му се напълни със силна струйка въздух, която едва не го вдигна над земята и съответно поохлади ентусиазма му.

Още в 13-ата минута Мариян Огнянов проби отбраната на софиянци и пусна пас като по конец към Иршак, който прати кълбото в мрежата, давайки предимство на тима си.

Гостуващият отбор нямаше подобаващ отговор на натиска на домакините, като акциите пред вратата на Петков се заредиха една след друга.

Единственото положение за „белите" дойде след половин час игра, когато Да Силва опита триково отиграване, с което се надяваше да притесни защитниците пред себе си, но в крайна сметка не постигна търсения ефект.

Четири минути преди почивката отново Да Силва бе в центъра на събитията, но този път с отрицателен знак. Нападателят на Славия фаулира ненужно, а в същото време и доста грубо състезател на съперника, за което получи и официално предупреждение.

В самия край на полувремето Колев стреля опасно с глава и само късметът попречи на топката да влети в мрежата на Петков, който не бе заел възможно най-добрата позиция.

Първите минути на втората част определено бяха в полза на гостите, като личеше подчертана промяна в поведението на славистите на терена. „Белите" създадоха две ситуации за реализиране на попадение, но такова не падна.

Вместо това в 52-ата минута Лъчезар Балтанов засече с глава по чудесен начин центриране от ъглов удар и покачи на 2:0 за домакините. Георги Петков не успя да реагира, кълбото се плъзна по тялото му и предимството на пловдивчани бе удвоено.

Въпреки опитите на Платини и компания за отбелязване поне на почетен гол, до такъв не се стигна и пловдивчани се поздравиха с чиста победа.

В предишния кръг "белите" отстъпиха и пред Берое с 0:2, а пловдивчани бяха надиграни от Левски с 1:2 в самия край на мача.

СТАТИСТИКА ОТ ДВУБОЯ И КОМЕНТАР ПО МИНУТИ ЧЕТЕТЕ ТУК!