Пловдивският Ботев продължава с резултатните си мачове от началото на пролетния дял в „А" група. „Канарчетата" на треньора Мъри Стоилов запазиха жива мечтата си за класиране в европейските клубни турнир с победа като гост с 2:0 над Монтана. Със загубата си монтанци остават на последното място в елита и стават абсолютен фаворит за участие в „Б" група през следващия сезон.

Още преди първия съдийски сигнал стана ясно, че тежкият терен на стадион „Огоста" няма да позволи на отборите да се представят в най-добрата си светлина. Въпреки това селекцията на треньора Мъри Стоилов заложи на игра с много пасове, които по никакъв начин не затрудняваха бранителите на Монтана.

При първата по-сериозна опасност за гол на пловдивчани останаха съмнения за нарушение в пеналта срещу Иван Цветков, но дузпа не бе отсъдена. До средата на първата част „канарчетата" вече хванаха „правилния футбол" за условията на „Огоста" с високи топки пред вратата на Монтана, където бившият им страж Христо Иванов господстваше на втория етаж.

Стражът запази хладнокръвие, за разлика от матираната му от Мариан Онянов отбрана, когато Тодор Неделев се озова на чиста позиция и стреля отблизо в тялото му.
До края на първата част Ботев продължи с териториалния си превес, както и с пропуските пред Иванов. Монтанци пък не създадоха нищо в атака, но за сметка на това забъркаха здрав бетон в половината си.

След антракта картината на терена не се промени особено - Ботев продължи да търси трите точки, макар и доста хаотично. Монтана не можеше да скрие , че е респектиран от противника и ще се задоволи, ако додрапа до едната точка.

Двата бързи гола на Ботев (Пд) в началото на втората част до голяма степен успокоиха редиците в тима. В 49-ата минута младежкият национал Тодор Неделев откри резултата след асистенция на Виейра. Малко след това интригата приключи с попадение на Мариан Огнянов.

Чак след час игра Монтана показа, че има умения в атака, но Костадинов, Лахчев и Брахими пропуснаха да опънат мрежата зад Стаховяк.

Срещата ще се запомни и с грубости в действията на домакините, които получиха няколко жълти картона от главния арбитър Никола Попов. Реферът обаче спести червен картон на Мартин Дечев за удар на противник с лакът в заключителните минути на двубоя.

Преди началото на мача футболистът на "канарчетата" Вандер Виейра бе награден за попадението си във вратата на Черноморец, което бе избрано за гол на кръга от феновете. Близо 1 000 бултраси подкрепиха любимците си на стадиона в Монтана.

МОНТАНА - БОТЕВ (ПД) 0:2