Ботев (Враца) записа втора поредна победа в „А” група. „Зелените” победиха като гост Миньор (Перник) с 1:0. Това бе и втори мач за Антони Здравков начело на врачанлии, който видимо съживи отбора, закотвен за дъното на класирането. Срещата от 8-ия кръг на първенството ни се игра в Своге, заради наказание на „чуковете”.

Мачът започна равностойно. В 14-ата минута се стигна до куриозна ситуация. Николай Цветков от състав на Миньор стреля мощно, но топката уцели главния съдия, който се намираше на линията на наказателното поле на Ботев.

Арбитърът почувства много силна болка, но в крайна сметка не се наложи влизането на лекарски екип. В следващите минути, „чуковете” взеха инициативата, като създадоха няколко опасни положения, но без резултат.

През втората част, играта стана по-равностойна. В 58-ата минута гостите стигнаха до безценното попадение. Илиев центрира от свободен удар, а току що влезлият в игра Атанасов се извиси над всички и с глава вкара за 0:1 Последваха няколко опасности пред вратата на врачанлии.

В 88-ата минута Милен Василев буквално развинти Куанг, центрира на главата на Юруков, който стреля мощно, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

Така Ботев вече е на 12-ото място в подреждането. Миньор пък е на последната позиция в „А” група.