Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители:
90+3′

КРАЙ НА ДВУБОЯ! БОТЕВ (ПД) ПОБЕДИ БОТЕВ (ВР) С 1:0 КАТО ГОСТ.

Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 1:0 като гост

За кой ли път! "Златният" Стивън Петков донесе четвърта поредна победа на Ботев (Пд) в Първа лига!

Нападателят се появи като резерва и веднага се разписа

89′

Първи точен изстрел във вратата на Ботев (Пд)! Ивайло Михайлов отправи много разочароващ изстрел към Даниел Кайзер, който изобщо не представляваше проблем за стража.

88′

Васил Шопов влиза на мястото на Серкан Юсеин

86′

Костадин Гаджалов е заменен от Даниел Генов

80′

Футболистите на Ботев (Враца) все още нямат точен удар към вратата на Даниел Кайзер.

73′

Валери Домовчийски заменя Емил Стоев

73′

Диого Кампос ще довърши този мач на мястото на Антонио Вутов

63′

Даниел Гаджев отстъпва мястото си на Юлиан Ненов

61′

ГОООООООООЛ! Стивън Петков бележи! "Златната" резерва на "канарчетата" се разписа с глава броени минути след като се появи от скамейката. Нападателят се възползва от груба грешка в отбраната на домакините и след центриране от корнер се извиси над всички, изпращайки топката в мрежата за 1:0.

58′

НЕОТСЪДЕНА ДУЗПА ЗА БОТЕВ (ПД)!!! Серкан Юсеин стреля от границата на наказателното поле, а топката срещна ръката на Валери Божинов. Сигнал от главния съдия обаче, не последва.

58′

Стивън Петков заменя Афонсо

55′

Валери Божинов падна в наказателното поле, след като получи хубав пас от Андреас Васев, и имаше претенции, че е бил фаулиран от Кристиан Димитров. След повторенията обаче, ясно се видя, че между звездата на врачани и защитника на пловдивчани не е имало контакт.

52′

СПАСЯВАНЕ!!! Густаво Афонсо достигна до подаване към него и стреля от близко разстояние, но Красимир Костов успя да избие с крак топката. Тя обаче попадна в друг играч на пловдивчани, но и неговият изстрел бе отразен от вратаря на врачани.

48′

ГРЕДА!!! Тодор Неделев центрира от корнер към наказателното поле, където добре позициониран бе Димитър Пиргов. Той се възползва по чудесен начин от разбъркването в защитата на врачани и отправи коварен изстрел към вратата, но топката срещна страничния стълб.

45′

Начало и на второто полувреме!

45+1′

Край на първото полувреме! Двата отбора се оттеглят на почивка при нулев резултат.

40′

Валери Божинов успя с едно движение да се справи с Димитър Пиргов и веднага стреля към вратата, но неточно.

35′

ПРОПУСК!!! Опасен удар на Йордан Апостолов, който успя да завърши след центриране на свой съотборник. Топката обаче премина на сантиметри от вратата на Даниел Кайзер.

32′

Жълт картон за Андреас Васев

24′

Гаджев извърши нарушение, след което закачи Кристиан Димитров и между двамата веднага прехвърчаха искри на напрежение, но всичко бе потушено много бързо и играта е подновена.

22′

Жълт картон за Перейра

12′

СПАСЯВАНЕ!!! Тодор Неделев реши да отправи директен удар към вратата на Костов от пряк свободен удар, но стражът отново се намеси по най-добрия начин.

9′

ПРОПУСК!!! Серкан Юсеин излъга Апостолов и веднага шутира към вратата, но топката се чукна в страничната греда и излезе в аут.

2′

СПАСЯВАНЕ!!! Пиргов изпрати цнтриране към наказателното поле, където топката бе засечена от Неделев, който веднага стреля към вратата, но Костов изби. При добавката Радослав Терзиев притесни стража на врачани от малък ъгъл, но той отново опази мрежата си "суха".

1′

94 Юлиан Ненов 28 Филип Филипов

Днес от 17:30 часа, Ботев (Враца) приема своя съименник от Пловдив на стадион "Огоста" в Монтана в мач от 13-ия кръг в Първа лига.

Домакините влизат в този двубой на 11-ата позиция в първенството, докато "канарчетата" са шести и ще търсят своята четвърта поредна победа в елита.

Представянето на врачани е далеч по-колебливо, като в последните си пет мача са записали едва една победа - над Славия с 1:0 в началото на месец октомври.

Костадин Гаджалов пред дебют за Ботев (Враца)

Защитникът ще е сред титулярите в мача с Ботев (Пловдив)

За последно пък "жълто-черните" загубиха на 23 септември, след като Лудогорец постигна пълен обрат с 3:2 като гост в Коматево.

Старши треньорите нямат сериозни кадрови проблеми и ще могат да разчитат на най-доброто, с което разполагат, като се очаква голямата звезда на Враца Валери Божинов да е титуляр.