Ботев спечели с 2:1 голямото пловдивско дерби с Локомотив. Срещата се игра пред близо 5000 зрители на Националния стадион „Васил Левски", тъй като „канарчетата" изтърпяват наказание и не могат да домакинстват на базата си в Коматево.

Двубоят предложи сериозна драма, като Ботев стигна до успеха с голове в последните 5-6 минутки на мача. Победата бетонира „канарчетата" на 4-ото място в класирането, като съхрани разликата с ЦСКА от 5 точки.

Първото полувреме на двубоя бе изключително скучно и двата отбора не предложиха нищо интересно. Съвсем логично Ботев и Локо се оттеглиха за почивка при нулево реми.

След паузата нивото на игра се повиши, като „вина" за това имаха символичните гости от Локомотив, които откриха резултата. В 59-ата минута Мартин Камбуров изведе по превъзходен начин Здравко Лазаров сам срещу вратаря, ветеранът технично копна топката и я прокара покрай Господинов - 0:1.

Напълно очаквано в минутите до края Ботев се хвърли в атака, но въпреки това трудно се виждаше как ще се стигне до изравнителен гол. Такъв обаче падна в 84-ата минута. Резервата Куртеан центрира отлично в полето, където Хамза с глава вкара за 1:1. Попадението окрили домакините и само 3 минути по-късно те стигнаха до нов гол. Отново Куртеан центрира в полето, където Иван Цветков с глава наказа груба грешка на Господинов 2:1. До края оставаше твърде малко време, а Локомотив нямаше и сили да стигне поне до равенство.

БОТЕВ - ЛОКОМОТИВ 2:1 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)