Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 3532

ЦСКА разби Ботев (Пловдив) с 6:2

Променен и впечатляващ ЦСКА съсипа от бой евробоеца ни Ботев

Каранга, Манолев и Десподов сринаха със земята немощните "канарчета"

89′

ГООЛ ЗА ЦСКА!! КИРИЛ ДЕСПОДОВ!! 2:6!! Вдъхновеният ЦСКА обаче не искаше да спира до тук и се поздрави с още един гол в мрежата на тотално сломения си противник. Отново в прегръдките на своите колеги се оказа мобилизираният Десподов, който демонстрира скоростна техника и оформи впечатляващия краен резултат 2:6!

84′

Последна промяна и в лагера на ЦСКА. В игра влиза Никола Колев.

83′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! ДЕСПОДОВ!! 2:5!! За да бъде перфектна вечерта на "червените", сред голмайсторите успя да се впише и остро критикуваният през последната седмица - Кирил Десподов. Резервата с №19 се възползва от отлично центриране и с техничен изстрел прати коженото кълбо в незащитения ъгъл на Чворович.

80′

ДОМАКИНИТЕ ВЕЧЕ СА С 9 ЧОВЕКА!! Фернандо Виана получи контузия и няма да може да продължи участието си в мача. Домакините вече са извършили трите си смени и поради този факт ще доиграят дербито с 9 човека.

75′

ГООООЛ ЗА БОТЕВ!! 2:4!! КОСОКО!! Доволни от своята комфортна преднина, играчите на ЦСКА започнаха да грешат елементарно в отбрана. Една от тези неточности бе наказана от появилия се като резерва Омар Косоко. Бенинецът се оказа непокрит при успоредно подаване на Виана и на празна врата реализира за 2:4.

69′

При оформянето на своя хеттрик, Фернандо Каранга е получил контузия и е заменен от Кевин Кубемба.

68′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! 1:4!!! КАРАНГА!! Видимо обезверили своя опонент, "червените" лесно достигнаха и до четвърти гол в мрежата на Ботев. И отново - попадението бе дело на Фернандо Каранга, който съумя да оформи и своя хеттрик. Бразилецът се възползва от изключителна глупост на Пламен Димов и с лекота промуши коженото кълбо под плонжа на Чворович.

65′

Последна рокада в лагера на Ботев - Лазар Марин заменя Фелипе Бризола.

64′

Първа смяна за ЦСКА. В игра се появява Кирил Десподов вместо Енрике Рафаел.

59′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!!! 1:3!! КАРАНГА - ДУЗПА!! Малко след скандалите покрай Йордан Минев, ЦСКА съумя да възстанови аванса си от две попадения. Огромна заслуга за това имаше Станислав Манолев, който с прекрасен финт елиминира Пламен Димов и Тони Тасев. Последният се наложи да спира непозволено българския национал в полето на Ботев и реферът Железов моментално отсъди дузпа. С отговорната задача се нагърби Фернандо Каранга, който въпреки добрата намеса на Чворович, съумя да реализира така важния наказателен удар.

54′

ИЗГОНИХА ЙОРДАН МИНЕВ! Не бяха изминали и 10 минути от началото на втората част, когато шансовете на Ботев за обрат намаляха рязко. Най-опитният в редиците на "жълто-черните" Йордан Минев си изработи втори жълт картон след фаул срещу Манолев и трябваше да поеме преждевременно към съблекалнята за ужас на всички в лагера на домакините.

49′

Другата промяна е свързана с включването на Омар Косоко вместо Яя Меледже.

47′

На почивката в лагера на Ботев са извършени две смени. Първата от тях е пускането в игра на Тони Тасев вместо Крум Стоянов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

КАРАНГА ИСКА ДУЗПА! Напрежението не напусна Коматево дори и с идването на почивката. Секунди преди нея централният нападател на гостие - Фернандо Каранга поиска дузпа, след като бе хванат за шортите от Пламен Димов. Ситуацията обаче не се оказа достатъчен аргумент за съдията Железов да покаже "бялата точка".

37′

ГООЛ ЗА БОТЕВ!! 1:2!! БАЛТАНОВ! Страхотната първа част продължаваше да бъде низ от интересни положения пред двете врати. Този път обаче радостта бе за играчите на Ботев, които ликуваха след страховито меле в 37-ата минута. Секунди, след като Чорбаджийски без малко не си вкара автогол след решителен шпагат, "канарите" взеха своето след получения корнер. Огромно разбъркване пред Черниаускас позволи на Лъчо Балтанов да вкара от не повече метър. Вина за гола може да има и заместникът на Китанов, който не се намеси акуратно, секунди преди това, при удар на Виана.

36′

Официално предупреждение за Крум Стоянов.

34′

ШАНС ЗА БОТЕВ!! Макар и неубедителни в своите изяви, домакините можеха да се върнат в мача с настъпването на 34-ата минута. Бразилците Виана и Бризола обаче не действаха по възможно най-добрия начин в малкото вратаско поле на Черниаускас и позволиха на литовеца да блесне с решително спасяване.

29′

ГООООЛ ЗА ЦСКА!! 0:2!! ТИАГО!! Ботев съвсем свали гарда в 29-ата минута, когато заслужено, с оглед представянето си в отбрана, инкасираха и втори гол. Рубен Пинто центрира към намиращия се на дузпата Каранга. Бразилецът скочи за високата топка и малко късметлийски, чрез своя гръб, я продължи за непокрития Тиаго. Бившият играч на Порто засече коженото кълбо директно от въздуха и със зверски шут зарадва "червените" фенове.

24′

ПАК ОТМЕНИХА ГОЛ НА КАРАНГА! Страничните рефери продължиха да лазят по нервите на Фернандо Каранга, след като в 24-ата минута отмениха втори гол на бразилския нападател. Таранът с №9 се измъкна от отбраната на "канарите", елегантно преодоля Чворович и реализира в опразнената врата, но в момента на подаването към него отново се е оказа, че е бил в положение на засада.

21′

ГРЕДА ЗА ЦСКА! Десният фланг на "червената" атака работеше много добре, а доказателството за това дойде в 21-ата минута. Манолев и Дюлгеров размениха местата си по крилото, а оказал се в позицията на крило, бившият играч на Пирин отправи много интересен изстрел. Ударът му от типа "падащ лист" обезоръжи Чворович, но за негов късмет коженото кълбо кацна върху горната му греда и излезе в аут.

19′

Въпреки, че бе останал на резервната скамейка, Виктор Генев беше официално декориран от съдията в 19-ата минута. Юношата на Левски възнегодува остро от съдийско решение, заради което си изпроси и неприятното наказание.

17′

Дежурен жълт картон за Кристиян Малинов от състава на ЦСКА.

15′

ТИАГО!!! Устремът на "армейците" обаче сякаш нямаше край. Неориентираната отбрана на Ботев можеше да падне в жертва за втори път в рамките на 5 минути. Пламен Димов и компания проспаха извеждащо подаване за Тиаго Родригез, който отправи удар по диагонала, но така и не намери очертанията на пловдивската врата.

13′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА КАРАНГА! И докато гостите от София все още свикваха с факта, че имат така важното предимство, селекцията на Стамен Белчев стигна и до нов гол! Тиаго Родригез отправи тежък изстрел от средна дистанция, който не бе избит по най-добрия начин от Чворович. Близо до ситуацията бе дебнещият Каранга, който с техничен прехвърлящ удар преодоля и бившия страж на Левски, и застаналия на голлинията Данчо Минев. За съжаление на бразилеца обаче, той се оказа в положение на засада, която бе доказана и показаните по-късно видеоповторения.

12′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!!! КАРАНГА!!0:1!! Постепенно ЦСКА заложи на високо изнесена преса и това даде необходимия резултат още в 12-ата минута. Играещият като крило днес  Станислав Манолев проби по фланга, след което отправи прострелен пас в наказателното поле на Ботев. Бранителят на "канарите" - Пламен Димов подложи крак, за да изчисти, но вместо това "заложи" коженото кълбо за дебнещия Каранга, който от десетина метри нямаше никакви проблеми да накаже Иван Чворович.

11′

Изстрел на Тиаго Родригес от състава на ЦСКА, който мина високо над горната греда на Иван Чворович.

9′

АЛВАРО!! Първото по-интересно положение в дербито дойде след 9 минути футбол. Новото бразилско попълнение на домакините - Алваро Жулиано хвана в крачка изненадания Черниаускас и опита да го матира с шут от далечно разстояние. Топката обаче премина на метри от страничната греда на "червения" вратар.

5′

Първи жълт картон в мача. Получи го Пламен Димов от състава на домакините, който след като бе декориран, си позволи да напсува в лицето главния съдия. Типично за българските терени, въпросното му поведение не бе наказано от рефера.

4′

Двубоят започна с огромна доза напрежение в лагера и на двата тима. Всяко по-тежко единоборство пък вбесяваше публиката на Коматево, която засипа с цветущи псувни главния съдия - Валентин Железов от Бургас.

3′

Добра новина за "канарите". От нова седмица те ще разполагат с удобството на свой личен клубен автобус.

2′

ЦСКА има да бори две негативни тенденции срещу днешния си опонент - 6 мача без победа срещу него като гост след завръщането на Ботев в елита през 2012 г. и 5 срещи в елита изобщо без успех.

2′

Станислав Манолев ще играе като крило, докато мястото му в отбрана ще заеме - Александър Дюлгеров. Сред стартовите 11 започват и новите попълнения Енрике Рафаел и Тиаго.

1′