Отборът на Ботев победи с 2:0 Хасково в пореден мач от 18-ия кръг на родения футболен шампионат. Благодарение на успеха „канарчетата" сложиха край на негативната серия от 3 последователни загуби, която коства „главата" на Велислав Вуцов. Ексцентричният треньор бе уволнен след последователни поражения от Левски и Славия за първенство и Локомотив (Пд) за Купата.

Повторен дебют начело на Ботев днес записа Петър Пенчев. „Канарчетата" бяха по-добрият тим на терена преди почивката, но въпреки това гостите от Хасково успяха да опазят вратата си суха през първите 45 минутки.

След почивката в Коматево стана повече от интересно. В 56-ата минута Лъчо Балтанов намери Чунчуков на границата на наказателното, а младият нападател с мощен удар даде аванс на своя тим. Буквално секунди по-късно гостите от Хасково претърпяха нов ужас, след като Педро Еуженио бе изгонен.

Някъде тук стана кристално ясно, че Хасково трудно ще вземе нещо от двубоя. Останали с човек повече на терена, домакините от Ботев не допуснаха изненада и стигнаха до втори гол, дело на Балтанов 20 минути преди края.

БОТЕВ - ХАСКОВО 2:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)