Ботев (Пловдив) спечели важни три точки, след като днес победи Рилски спортист с 1:0 в мач от 22-ия кръг на "А" група.

Още от самото начало на двубоя "канарчетата" се опитаха да притиснат съперника в собствената му половина и успяха. След 11 минути игра нападателят на домакините Емил Урумов вкара гол, който обаче беше отменен от Христо Ристосков, тъй като футболистът се е намирал в положение на засада.

Гостите от своя страна се опитваха да организират контраатаки, но играчите на Ботев съумяваха да ги предотвратят още в зародиш. За първото полувреме Рилецо успя да нанесе само един удар по посока на вратата пазена от Лилчо Арсов, с който не затрудниха стража на пловдивчани. В даденото от съдията продължение на първата част, Стефан Костадинов от състава на гостите беше изгонен за втори жълт картон за глупави нарушение в наказателното поле на домакините.

През втората полувреме Ботев продължи да натиска и съвсем закономерно поведе в резултата. В 49-ата минута Георги Аврамов напредна отдясно, центрира към връхлитащия Урумов, който засече подаването с крак, след което топката се удари в горната греда и влезе във вртата на Бело.

До края на двубоя "канарчетата" държаха мача в свои ръце и не допуснаха на гостите от Самоков да ги застрашат с нищо. Все пак в 62-ата минута защитата на домакините изпусна Любомир Виденов, който излезе сам срещу Арсов, но диагоналният му удар излезе в аут.