Вратарят на гостите избива топката напред.

Стивън Петков стреля от около два метра разстояние.

Маркирана е засада.

57′

Секулич пропилява чудесна ситуация, след като не успява да центрира топката на Мауридеш.

Минута по-късно таранът все пак стреля с глава, но кълбото премина на сантиметри от вратата на Кайзер.

55′

Нарушение на Мауридеш срещу Терзиев.

Пореден фаул в атака срещу "червените".

52′

Десподов центрира.

Бодуров стреля с глава!

Топката минава на сантиметри от целта.

Заучена ситуация за гостите, но гол няма.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме премина основно под превъзходството на отбора-домакин. Ботев (Пловдив) бе по-настъпателният състав на терена, като футболистите на тима опитваха всячески да затруднят бранителите на съперника.

Още от втората минута, в която за първи път Неделев нахлу в половината на "червените", той не спря да изпробва уменията на защитниците пред себе си.

Центриранията му се редуваха едно след друго, но Диого Кампос не беше достатъчно убедителен в полето на опонента.

Стивън Петков пък бе зорко охраняван от състезателите в червени екипи и така и не успя да се добере до изгодна позиция за реализиране на откриващо попадение.

В средата на полувремето, при третата поредна засада срещу себе си, Кирил Десподов не сдържа нервите си и реагира остро срещу съдията, като получи официално предупреждение.

Истинският екшън бе запазен за последните минути преди паузата. Тогава на два пъти домакините претендираха, че трябва да получат дузпа, но Волен Чинков и асистентите му не бяха на същото мнение.

Първо Афонсо бе съборен от Секулич в пеналта, а след това и Стивън Петков се свлече на земята, но нарушение на правилата не беше забелязано от главния съдия и помощниците му.

Минута преди края Неделев можеше да се разпише, но изстрелът му от средна дистанция се оказа неуспешен.

45′

Почивка.

44′

И Стивън Петков пада в пеналта на ЦСКА.

Дузпа отново няма.

Тук ситуацията не е толкова спорна.

44′

Официално предупреждение за Лясков.

43′

Секулич не играе с топката, Густаво Афонсо е на тревата.

Фаул няма.

Това щеше да е дузпа в полза на Ботев (Пд), ако Чинков бе маркирал нарушение.

42′

Даниел Кайзер лови уверено топката, след като тя бе центрирана в наказателното му поле.

Добра намеса на вратаря.

38′

Натискът на домакините продължава.

С по трима футболисти атакуват пловдивчани, като не забравят и да се презастраховат в средата на терена.

33′

Неделев отново тормози отбраната на ЦСКА.

Успява да се справи и подава към Кампос.

Последният не се представя убедително и шансът е пропилян.

Могат да съжаляват футболистите на Ботев за пропуснатата възможност.

25′

Жълт картон за Десподов.

Бе му вдигната поредна засада, но той не спря играта, а пробва да изстреля топката по посока вратата на съперника.

Ненужно предупреждение за Десподов.

22′

Топката отново се оказва в краката на Кампос.

Стивън Петков бе оставен непокрит, но подаване към него нямаше.

Кълбото е избито в предни позиции.

20′

Официално предупреждение за Лъчезар Балтанов.

18′

Нова засада на Десподов.

Този път след пас на Мауридеш.

Бесен е футболистът на ЦСКА.

Повторенията показват, че този път обаче засада по-скоро няма...

16′

Неделев с пореден спринт в половината на "армейците".

Пасът му към Минев беше добър, но този на съотборника му, който последва, съвсем не попадна в същата графа.

Топката е в притежание на столичани.

12′

Страхотна техника демонстрира Джеси.

Нахлува в пеналта на съперника и центрира.

Нито Мауридеш, нито Десподов успяват да засекат топката в мрежата.

10′

Филипов центрира в наказателното поле на ЦСКА.

Чорбаджийски се справя с Петков.

Фаул срещу Лясков и играта ще бъде подновена от "червените".

9′

Джеси нахлува в половината на съперника.

Топката му е отнета.

Нарушение не е отсъдено.

5′

Нарушение на Десподов.

Подразнен изглежда той от отсъдената му преди минути засада.

Решението на съдиите беше коректно.

4′

Засада на Десподов.

Добро беше подаването на Тиаго, но страничният арбитър маркира нарушението на правилата.

3′

Домакински натиск в първите минути от двубоя.

Атаките на ЦСКА биват прекъсвани още в самото им начало.

2′

Неделев центрира!

Кампос стреля с глава от трудна позиция, но не успява да намери очертанията на вратата.

1′

39 Антонио Вутов 25 Стивън Перейра

ЦСКА гостува на Ботев (Пловдив) в мач от 7-ия кръг на Първа лига. Двубоят е днес от 18:45 часа, на базата на "канарчетата" в Коматево.

Мачът се явява задължителен за "червените", които изостават на точка от лидера Левски и имат преднина от пет пункта пред Лудогорец.

В миналия кръг и двата отбора постигнаха победи - "жълто-черните" се справиха с Витоша (Бистрица) с 2:0 като гости, докато столичани разбиха Верея с 4:0 у дома.

Николай Киров определи групата за мача с ЦСКА

Димитър Пиргов се завръща за "канарчетата"

Извън групата на Нестор ел Маестро останаха Китанов, Гълъбов, Атанасов и Антов, който от днес ще се присъедини към националния отбор до 19 години. В състава се завръща Жоржиньо, който е напълно готов за игра.

Очаква се наставникът на "червените" да заложи на единадесеторката от победата над Верея. На върха на атаката ще бъде Мауридеш, а по крилата ще действат Джеси и Десподов. Тиаго отново ще бъде в ролята на плеймейкър.

В ЦСКА предават на футболистите "армейския" дух

"Червените" гостуваха на 68-а бригада "Специални сили" в Пловдив

В титулярния състав на Ботев ще се завърне голмайсторът Стивън Петков. Това ще стане за сметка на Диого Кампос.

В групата за мача е и Димитър Пиргов. Бранителят обаче ще остане резерва, тъй като му липсва игрова практика.