Людмил Киров записа горчив дебют начело на Дунав, след като днес "драконите" допуснаха загуба с 1:4 от Ботев (Пловдив) в мач от 11-ия кръг в Първа лига.

Точни за успеха на "канарчетата" бяха Стивън Петков, Кристиан Димитров и Лъчезар Балтанов, а Петър Патев си отбеляза автогол. Единственото попадение за гостите дойде след точен удар на Ахмед Ахмедов.

Ботев (Пд) - Дунав, 4:1 (Развой на срещата по минути)

Горчив дебют за Людмил Киров при "драконите"

Резултатът бе открит още в 17-ата минута, когато Ахмед Ахмедов шокира домакините. След центриране от корнер, Петър Патев успя да засече топката и да стреля към вратата, но кълбото се отби в страничния стълб, попадайки право в Ахмедов, който от много близо разстояние се разписа за 1:0.

Преди това "канарчетата" имаха хубав шанс при атака, водено от Стивън Петков, но звездата на пловдивчани бе в положение на засада и опасността пред съперниковата врата бързо премина. В 20-ата минута, Афонсо опита да изненада Антонов с диагонален удар, но топката попадна право в ръцете на вратаря.

Снимка 382297

Девет минути по-късно обаче, домакините изравниха. Густаво напредна отляво и веднага комбинира с навлизащия към наказателното поле Вутов, а той хитро излъга своя пазач и стреля. Вратарят не се намеси по най-добрия начин. Стивън Петков обаче се възползва от грешката на Антонов и чукна топката в мрежата за 1:1.

До края на първото полувреме, обратът за Ботев бе пълен, след като в 36-ата минута, Петър Патев си отбеляза нещастен автогол, засичайки топката от корнер в собствената си мрежа.

Малко след това, Светослав Ковачев напредна към наказателното поле, където нямаше защитник, който да го посрещне, стреля към вратата, но Кайзер изби топката.

Още в началото на втората част, гол на Антонио Вутов бе отменен, след като при изстрела му топката отскочи в гърба на Стивън Петков, който бе в положение на засада. Решението на главния съдия в тази ситуация бе доста спорно, тъй като звездата на "канарчетата" дори не се опита да играе с топката. В 70-ата минута, Кристиан Димитров покачи на 3:1. След изпълнение от корнер, защитникът се пребори с двама бранители на Дунав и мушна топката във вратата на Антонов.

Секунди по-късно, Стивън Петков се отчете с непростим пропуск. Той получи чудесно подаване от Вутов и остана очи в очи с Антонов, но изстреля топката в трибуните.

В 79-ата минута, резултатът отново бе променен в полза на "канарчетата", след като Джонатан Перейра "достави" топката на главата на Лъчезар Балтанов, а той я мушна в мрежата за 4:1, с което оформи и крайния резултат.

След тази убедителна победа у дома, Ботев (Пд) се нареди на петото място във временното класиране в Първа лига с актив от 17 точки, колкото има и четвъртият Берое. Дунав пък е 12-ти с едва осем.