Ботев (Пд) изненадващо загуби от Царско село в ранния съботен двубой от програмата на efbet Лига.

"Канарите" все още не могат да намерят точния си футбол под ръководството на Желко Петрович, докато за гостите им от София това беше първи успех в елита на страната.

Треньорът на Царско село Никола Спасов се надяваше Ботев да подцени отбора му и да се стигне до изненада. Такава имаше, като регистрираният краен резултат беше 0:2.

Точен на два пъти за гостите беше Родни Антуи, разписал се в 84-ата и 89-ата минута.

По-чистите положения бяха в полза на тима на домакините, но те така и не успяха да отбележат първи гол, след което бяха наказани.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ботев (Пд) - Царско село 0:2, втори гол на Антуи!

Битката започва!

Първото полувреме не предложи кой знае колко опасности пред двете врати. Динамика се забелязваше в началните минути от тази част, но след това играта се водеше предимно в средата на терена.

Териториалното надмощие на домакините бе безспорно, като те опитваха всячески да притиснат съперника си и да го принудят да сгреши.

Състезателите на Царско село обаче демонстрираха характер и добро взаимодействие в последната линия от играта си, като не позволиха изненади.

Нещо повече - изнасянето на топката от защита директно в нападение се случваше по добър за столичани начин и на няколко пъти, основно чрез Антуи, те стигаха до вратата на опонента си. Именно Антуи стреля за първи път точно в очертанията на вратата малко след старта на двубоя, но Аргилашки спаси.

Стражът на Царско село обаче имаше доста повече работа от този на домакините през първото полувреме, като отрази успешно изстрели на Тонев, Вутов и Неделев.

Антонио Вутов определено привлече вниманието към себе си с атрактивно отиграване със странична ножица от близка дистанция, но не успя да застраши вратаря на софиянци.

Неделев пък се отчете с няколко далечни изстрела и две опасни центрирания, но Кристиан Димитров нямаше късмет, в опитите си да се възползва от пасовете на своя съотборник.

Филип ван Арнем бе принудително заменен още през първото полувреме, а Пиргов накуцваше с левия си крак преди паузата, след съприкосновение с футболист на Царско село, което определено не бе добра новина за Петрович.

Второто полувреме не се различаваше съществено от предходното.

В игра се появиха Крис Добрев и Тейлон, което раздвижи допълнително играта на Ботев (Пловдив).

За гостите имаше силни минути в началото на полувремето, но след това отборът се прибра почти изцяло в собствената си половина.

Прострелни центрирания и няколко тежки сблъсъци маркираха последните минути от срещата, която определено не впечатли с футболни достойнства.

Формата на Тодор Неделев, който през седмицата беше забъркан в поредна трансферна сага около неговото евентуално преминаване в Левски, не беше добра.

Лидерът на пловдивчани явно се повлия от цялото напрежение около него и не успя да покаже обичайната си висока класа.

В края на мача неприятностите за домакините станаха с две повече, като Родни Антуи се разписа на два пъти - в 84-ата и 89-ата минута на двубоя.

Първо той простреля Аргилашки със страхотен изстрел със странична ножица, а след това бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши, подпечатвайки първия успех за столичани в елита на страната.