Ботев (Пловдив) зарадва феновете си с домакинска победа в първия си мач след завръщането в „А" група. „Канарчетата" се наложиха с 3:0 над Славия.

В истински герой за домакините се превърна Иван Цветков, който наниза  и трите гола. Нападателят можеше да запише още един гол в сметката си, но изпусна дузпа. От своя страна феновете на Ботев направиха истинско шоу на стадиона край Бирената фабрика, след като две години и половина жадуваха този миг. Както е известно именно толкова продължи „изгнанието" на Ботев извън футболния ни елит.

Мачът предложи интересни моменти, които не позволиха на зрителите на препълнените трибуни да скучаят и за миг. Ботев взе инициативата още от началото на срещата. В 38-ата минута, Неделев центрира към Иван Цветков, който засече с глава и безпогрешно прати топката в мрежата, откривайки  резултата. Само минута по-късно домакините можеха да удвоят. Енрике бе изведен добре, но Георги Петков го спъна. Реферът Ивайло Стоянов посочи бялата точка. Зад нея застана Иван Цветков, но опитният страж спаси.

В 52-ата минута Славия създаде най-чистото си положение в мача. Здравко Лазаров можеше да накаже канарчетата, но нацели гредата със силен шут. Шест минути по-късно, Ботев вече водеше с 2:0. Виейра проби, центрира към Цветков, който беше оставен непокрит и със силен изстрел удвои. Третото попадение падна в 78-ата минута, когато отново опитният нападател беше точен, но този път с глава.

Така Ботев започна с победа новия сезон. След изиграните два мача от 1-ия кръг, пловдивчани и Лудогорец са лидери в „А" група с три отбелязани гола.