Ботев (Пловдив) надигра драматично Черно море с 2:1, в срещата между двата тима от третия кръг на "А" група.

Двубоят се игра в Пловдив, на базата в Коматево, като домакините излязоха напред в резултата с гол на Иршак, но Стенио върна интригата в края на първата част. В заключителните минути на срещата Хамза донесе успеха за Ботев, с гол от близка дистанция.

Мачът започна с лек домакински натиск, но пловдивчани не успяваха да изразят и цифрово надмощието си.

В 13-ата минута Манолов изведе Райков в стрелкова позиция, но състезателят на гостите остана изненадан, че топката стигна до него и пропусна да използва отдалата му се възможност.

Само 5 минути след това Иршак проби отбраната на варненци, премина покрай няколко защитници в зелено-бели екипи и останал очи в очи с Китанов не сгреши - 1:0!

Само минутка преди почивката обаче центриране от корнер намери Стенио, който не сгреши, връщайки Черно море в мача с гол за 1:1.

През вторите 45 минути ситуацията на терена не се промени особено много - домакините бяха тези, които диктуваха случващото се на терена, но пък контрите на гостите им никак не бяха безопасни.

Пет минути преди края обаче Хамза бе изведен с чудесен пас зад отбраната на съперника и не сгреши, донасяйки всичките три точки на тима си!

Срещата се игра пред празни трибуни заради наказанието на "канарчетата". Въпреки това, привържениците на "жълто-черните" проследиха мача в непосредствена близост до базата, на специално монтирана видеостена.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА И КОМЕНТАР ПО МИНУТИ ЧЕТЕТЕ ТУК!