Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: Мачът се играе без публика

Ботев (Пд) спечели градското дерби срещу Локомотив (Пд)

Ботев с категоричен успех в най-тихото пловдивско дерби!

"Канарите" унижиха слаб Локомотив (Пд) с 3:0

85′

Последна смяна в лагера на Ботев (Пд).

82′

Опитният бранител на Ботев - Йордан Минев напуска принудително срещата. На негово място се появява - Лазар Марин.

78′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!! 3:0!!! НДОНГАЛА! Свалили съвсем своя гард, футболистите на Локомотив (Пд) получиха и трети гол. Дуде Ндонгала поде самостоятелна акция по крилото. Навлезе мощно в наказателното поле, след което прати топката неспасяемо в далечния ъгъл на Илко Пиргов. Вина за попадението донякъде може да има и стражът, тъй като не беше достатъчно подготвен в момента на изстрела.

76′

ЧЕРВЕН КАРТОН!!! ВАНЧО ТРАЯНОВ! Безсилието на гостите си пролича най-силно в 76-ата минута. Най-опитният в редиците на Локо - Ванчо Траянов набързо си изкара два жълти картона и така остави своите с човек по-малко.

74′

Последна смяна за Локомотив (Пд).

72′

ПРОПУСК НА СТИВЪН ПЕТКОВ! Събитията на терена подсказваха, че Ботев е близо до отбелязването и на трето попадение. Такова можеше да се случи в 72-ата минута, когато отлична триходова комбинация между Неделев, Балтанов и Петков завърши с изстрел на последния. Ударът му обаче попадна в шпагата на Пламен Николов и така не посети отново мрежата на "смърфовете".

70′

Жълт картон за капитана на Локомотив - Ванчо Траянов, който репликира главния съдия.

68′

Тунизиецът Аяри ще бъде заменен от Дино Мартинович.

65′

Симеон Райков продължава да бъде единственият човек в "черно-бяло", който не спира да тормози отбраната на Ботев. До момента обаче нито един от ударите му не намира очертанията на вратата.

61′

Авторът на първото попадение Густаво Афонсо отстъпва мястото си на Стивън Петков.

54′

Очаквана смяна в редиците на Локомотив. Димо Бакалов заменя неубедителния днес Веселин Марчев.

50′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!!! 2:0!! НЕДЕЛЕВ - ДУЗПА!! Подновяването на играта донесе много радост за домакините, тъй като "жълто-черните" съумяха да удвоят своята преднина. Главният съдия Станислав Тодоров видя отлично как бранителят на Локо - Ивайло Марков играе с ръка в собственото си наказателно поле и без да се замисля посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Тодор Неделев, майсторски пратил Пиргов в другия ъгъл и сътворил така жадуваното 2:0!

50′

Жълт картон за човека, направил дузпата - Ивайло Марков.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 314214

Източник: Официален сайт на Ботев (Пд)

41′

Аяри бе близо до изравнително попадение след статичното положение, но топката мина на сантиметри встрани от вратата след удара му с коляно. Миг по-късно стана ясно обаче, че във въпросната ситуация е извършено нарушение.

36′

Пламен Крумов фаулира Ндонгала в центъра на терена и получава ненужен, но закономерен жълт картон.

25′

БАЛТАНОВ!! Ботев пропусна да удвои своята преднина в 25-ата минута. По подобие на първия гол, Тодор Неделев отново видя пролука в центъра на локомотивската отбрана и пусна извеждащо за Лъчо Балтанов. Капитанът на домакините отправи моментален изстрел, който беше спасен от Илко Пиргов. Опит за добавка с глава направи Афонсо, но този път късметът не бе на страната на нападателя.

Снимка 314212

22′

анкета

ТОПСПОРТ Ви пита: Как ще завърши пловдивското дерби?

Виж резултати

Победа за Ботев (Пд)! "Канарите" са по-добрият тим и ще се поздравят със заслужени три точки. 67.5%

Успех за Локомотив (Пд)! Въпреки, че не са фаворити в мача, "смърфовете" ще триумфират в "Битката за Пловдив" . 8.8%

Дербито ще завърши при равен резултат. 12.5%

Има ли значение как ще завърши мачът, когато няма публика по трибуните!? 11.3%

18′

ШАНС ЗА ЛОКО! Гостите имаха отличната възможност бързо да върнат инкасираното от тях попадение. Симеон Райков изпълни в характерния си стил остър ъглов удар, след който на Иван Чворович се наложи да спасява удар с глава на Пауло Серджио. Въпреки намесата му, топката летеше към мрежата на "канарите". На точното място обаче беше застанал Йордан Минев, който изчисти от голлинията.

13′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ!!! ГУСТАВО АФОНСО!! 1:0!! Ботев нанесе своя удар в пловдивското дерби след точно 13 минути футбол. Тодор Неделев, за кой ли път, демонстрира отличен поглед върху играта, пускайки перфектен пас за дебнещия Густаво Афонсо. Нападателят остана сам срещу Пиргов, преодоля го елегантно, след което прати коженото кълбо в мрежата, въпреки отчаяния шпагат на Пламен Николов. Така стрелецът с №93 беляза дебюта си в Първа лига с гол в най-значимия мач за неговия нов клуб.

9′

Националният селекционер Петър Хубчев е на трибуните, за да наблюдава пловдивското дерби.

8′

Ботев отговаря подобаващо на локомотивската опасност. Илко Пиргов направи наглед рутинно спасяване след изстрел на активния Ндонгала.

7′

РАЙКОВ! Интересно беше и пред вратата на Ботев. Локо демонстрира амбициите си в този двубой още  в 7-ата минута, когато Аяри свали с крак за дебнещия Симо Райков. Бившият играч на Рода шутира от границата на наказателното поле, който обаче мина на сантиметри от страничната греда на Чворович.

4′

ПЪРВА ИНТЕРЕСНА СИТУАЦИЯ! Двубоят на Коматево започна със спорна ситуация, която трябваше да бъде решена от главния съдия Станислав Тодоров. Новото бразилско попълнение на домакините - Густаво Афонсо опита да си изпроси дузпа, след като падна прекалено леко след съприкосновение с капитана на Локо - Ванчо Траянов. Реферът на дербито обаче запази хладнокръвие и показа картон за симулация на латиноамериканеца, въпреки претенциите на "канарите".

3′

Любопитен факт - Илко Пиргов изиграва своя мач №200 в елита на българския футбол.

2′

Минимално наличие на официални лица по трибуните. За да подкрепи Локомотив, на спортния комплекс се е появил ексцентричният президент на "смърфовете" - Христо Крушарски.

1′

НАЧАЛО НА СРЕЩАТА! ГРОБНА ТИШИНА НА КОМАТЕВО!

24. Лазар Марин 77. Дино Мартинович

Отборите на Ботев и Локомотив се изправят един срещу друг в дългоочакваното дерби на Пловдив. То обаче ще бъде малко по-различно от стандартните разбирания за това локално футболно съперничество. Битката ще се проведе пред празни трибуни, тъй като БФС реши да накаже домакините заради изстъпленията на тяхната публика по време на мача с Левски. Така един от най-вълнуващите сблъсъци в Първа лига ще може да бъде наблюдаван само по телевизията.

Дисципът реши: Пловдивското дерби ще се играе без фенове

Потвърдено: Пловдивското дерби без фенове

Вижте решенията на Дисциплинарната комисия

Ботев постепенно набира скорост в шампионата. Момчетата на Николай Киров все още не могат да се похвалят с постоянство, като в последните си три двубоя записаха равенство срещу Етър (1:1), победа над Левски (2:1) и поражение от Лудогорец (1:2).

Напълно очаквано - готов за голямото дерби е лидерът на "канарите" - Тодор Неделев. Той пропусна последните две срещи на своя тим заради травма в коляното, но за нищо на света няма да пропусне възможността да се изправи срещу вечния съперник. Единственият проблем за "жълто-черните" е свързан с вирусното заболяване на Фернандо Виана, който не се чувства в оптимална физическа форма. Аут поради неприятната си травма пък продължава да бъде Крум Стоянов. Много ще се очаква от капитана Балтанов и Дуде Ндонгала, които напоследък радват бултрасите с отлични игри.

Тодор Неделев се завръща в състава на Ботев, Виана е под въпрос за дербито

Последният е с висока температура през последните 24 часа

Определено през последните месеци на "Лаута" е доста ветровито. Футболисти, фенове и ръководство са в постоянен конфликт. Припомняме, че самоволно отбора напуснаха неговите лидери Мартин Камбуров и Дани Кики. На път да стори това беше и Димо Бакалов, който обаче остана при "черно-белите", след като получи капитанската лента. Селекцията на Воин Войнов е в серия от две поредни загуби, при това от съперници, които не впечатляват - Пирин (0:5) и Славия (1:2).

Примирие между Крушарски и привържениците на Локомотив

Крушарски се разбра с феновете на пловдивското Локо

Босът обяснил подробно какво се случва с клуба

Въпросният специалист вече на няколко пъти изрази готовност да подаде оставката си, но ексцентричният собственик Христо Крушарски, продължава да твърди, че легендата на Левски няма да бъде пипан от треньорския пост.

Димо Бакалов остава в Локомотив (Пд) заради капитанската лента

Капитанската лента спря Димо Бакалов от раздяла с Локомотив (Пд)

Крилото бил част от групичката на Камбуров и Дани Кики

С отговорния наряд за тази среща е натоварен Станислав Тодоров от Шумен, с помощници Диян Вълков и Мартин Димитров. Събитията зад двете врати ще наблюдават Георги Димитров и Георги Давидов. Делегат на БФС е Димитър Петров, а представянето на реферите ще се следи лично от председателя на съдийската комисия - Петър Петров.