Ботев и Левски извъртяха изключително здраво реми 1:1 в жегата на базата в Коматево. Двубоят бе първи и за двата тима за новия сезон, а въпреки многото кадрови проблеми. „сините" бяха равностойни на своите домакини. Те дадоха и още две жертви, след като Белаид и Костадинов получиха травми.

Мачът започна отлично за „сините", които поведоха още в 11-ата минута. Георги Костадинов със сигурност ще запомни дебюта си за столичани, тъй като го ознаменува с гол. Борислав Цонев центрира отлично от фаул, а Костадинов бе забравен в пеналта и отклони топката с глава в мрежата на домакините.

Голът стъписа домакините, които и без това не започнаха достатъчно добре. Постепенно обаче „канарчетата" се отърсиха от шока и овладяха средата на терена през втората част на полувремето.

Опасни удари отправиха Гамаков  в 31-ата мин. и малко по-късно Балтанов с глава. Йоргачевич обаче се намесваше добре и резонно до почивката нов гол не падна.

Втората част започна отново с натиск на Ботев. Дейнит Варела опита много добър шут, избит пак с вещина от Йоргачевич.

В 59-ата мин. домакините получиха дузпа. След изстрел от фаул, топката срещна ръката на Цонев и реферът веднага посочи бялата точка. Мариян Огнянов изпълни, но прати топката в аут.

Десет минути по-късно Ботев все пак изравни. Резервата Даниел Генов пое на гърди в пеналта след чудесен пас на Балтанов и прати топката във вратата.

Голът хвърли във възторг публиката в Коматево, но домакините не успяха да се възползват от психологическото си преимущество. Пак Варела пробва един по-опасен удар, но като цяло „канарчетата" не успяха да сторят нищо повече.

Реферът Йорданов пък не видя един удар на Марин в лицето на Цонев малко преди края, което бе венецът в като цяло лошото му представяне днес.

БОТЕВ - ЛЕВСКИ 1:1