Берое изненадващо допусна грешна стъпка при домакинството си на Арда, в среща от 16-ия кръг на шампионата.

Старозагорци отстъпиха пред гостите си с минималното 0:1.

Снимка 452085

Автор на единственото попадение в мача бе Радослав Василев, разписал се от бялата точка в самия край на първата част.

Берое започна силно и владееше инициативата в мача, но атаките на Арда изглеждаха по-опасни. В края на мача Мартин Камбуров пропусна от дузпа, отсъдена за фаул срещу самия него.

Лошите новини за старозагорци включват и тази, че Педро Еуженио трябваше да бъде принудително заменен през втората част, след като получи травма.

И двата тима не се намират в най-добрия период от сезона. Берое записа една победа и вече 4 загуби в последните си 5 мача в първенството. В Арда положенито е подобно, като отборът има равенство, успех и 3 поражения на сметката си.

През първия полусезон Арда победи опонента си на стадион "Локомотив" в Пловдив с категоричното 3:1. Това бе и първата среща между двата тима в елита въобще.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Берое - Арда 0:1, гол на Василев от дузпа, Камбуров пропусна от бялата точка!

Старозагорци и техните гости са плътно един зад друг във временното класиране

Първото полувреме започна с масиран натиск на домакините. Те се опитваха да използват предимно крилата си, залагайки основно на десния фланг от нападението.

Последвалите десетки центрирания обаче така и не успяваха да намерят търсения в пеналта Мартин Камбуров. Нападателят бе зорко охраняван от двама, а на моменти дори трима бранители.

В същото време за Еуженио и Бригидо, като опции за застрашаване вратата на опонента, оставаха далечните изстрели. Еуженио се справяше чувствително по-добре с тази си задача, като Бригидо на два пъти можеше да продължи топката към Камбуров, но избираше сам да завършва.

Снимка 452084

Гол на Туба бе отменен, като Камбуров засече добре центриране в полето на съперника в средата на полувремето, но Туба реши да добавя топката в мрежата, въпреки че се намираше в положение на засада. Страничният съдия реагира мигновено и маркира положението. Голът не беше зачетен.

Постепенно контраатаките на Арда зачестиха и Радослав Василев се оказваше в добри ситуации пред противниковата врата.

Душан Перниш излизаше необмислено пред бранителите си и чистеше топката в странично хвърляне.

Снимка 452081

Ролите на терена се размениха преди почивката и Арда се втурна в нападение. Туба сгреши в централната част от терена малко преди паузата, Коконов открадна кълбото и го продължи напред. То стигна до Лозев, който беше фаулиран в наказателното поле и съдията посочи бялата точка.

Зад топката застана Василев, който бе точен и даде преднина на отбора си преди почивката.

След подновяването на играта двете единайсеторки не промениха подхода си към двубоя, като Берое се стремеше да владее топката през по-голямата част от времето, но съперникът бе този, чийто атаки изглеждаха по-опасни.

В средата на полувремето Еуженио се хвана за крака и падна на земята.

Той понечи да се изправи и да продължи участието си в двубоя, но не успя да го направи и беше принудително заменен.

Снимка 452082

Вандерсон не успя да оправдае очакванията, след като замени Желев и трябваше да се превърне в една от движещите сили за тима си в предни позиции.

Десет минути преди края на срещата Камбуров беше фаулиран от Крумов в наказателното поле и Берое също получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана потърпевшият голаджия, който обаче пропусна, като не намери очертанията на вратата.

Колкото и това да не се хареса на Димитър Димитров, нова промяна в резултата не последва и домакините загубиха.

Във временното класиране Берое остава под номер 8, докато Арда се настани в Топ 6, преди изиграването на всички мачове от текущия кръг.