Берое успя да измъкне ценна победа с 1:0 над Етър под Аязмото. Заралии имаха игрово преимущество през почти цялата среща, но успяха да измъкнат трите точки едва 1209 секунди преди последния съдийски сигнал.

Куриозно, в „герой" за „зелено-белите" е превърна играчът на гостите Гаджалов, който си набута нещастен автогол. Преди мача пък феновете на двата отбора празнуваха заедно в Стара Загора и направиха хореография със знамена на пистата.

Беройци пропуснаха доста положения, особено през втората част, когато домакините натиснаха в търсене на победата.

Георги Андонов, Ливраменто, Каядо и Елио Мартинс непрекъснато тормозеха „виолетовата" защита, но по един или друг начин, търновци все успяваха да се измъкнат.

Шансът обаче ги подведе в 88-ата минута. Влезлият само преди няколко минути Костадин Гаджалов засече центриране на Веселин Пенев в собствената си врата, а топката влетя в мрежата под ужасения поглед на вратаря Венци Димитров.

Така старозагорци успяха да измъкнат важни 3 точки и то пред погледа на бившия си треньор Илиан Илиев, който изгледа мача на живо.

БЕРОЕ - ЕТЪР 1:0 (СЪСТАВИ И СТАТИСТИКА)