Спортист до голяма степен загуби шансове за спасение, след като падна с 1:2 у дома от Берое. Старозагорци бяха излезли с голяма част от резервните си играчи, но въпреки това триумфираха на стадиона в Своге.

Гостите поведоха още в 18-ата минута, благодарение на една грешна на вратаря Стоянов. Стражът на Спортист излезе да пресече едно центриране, но бе изпреварен от Иво Иванов, който насочи топката в мрежата - 0:1.

Само няколко минути по-късно Симеон Минчев удвои в полза на Берое. Той бе оставен непокрит след едно изпълнение на корнер и се разписа с хубав удар с глава.

След почивката "спортистите" тръгнаха по-смело в атака. Вратарят на Берое Теодор Скорчев обаче отчая нападателите на домакините.

"Шоколадите" все пак стигнаха до почетно попадение в 61-ата минута. Мирослав Енчев събори в наказателното поле Стоян Тодоров и реферът Радан Мирянов посочи бялата точка - дузпа. Зад топката застана Николай Цветков, който не сбърка и оформи крайното 1:2.

След тази загуба Спортист е вече на 7 точки от спасението и на практика се сбогува с елитната група.