Берое си подсигури малко по-спокойни бъднини в „А" група, след като победи Калиакра с 3:1. Така заралии вече са на 7 точки над чертата и вече спокойно може да чакат последната третина на сезона.

Двубоят започна отлично за старозагорци, които поведоха в 13-ата минута. Елиаш намери Каядо, който технично прехвърли вратаря Цветан Димитров.

Веднага след това Емо Ангелов тресна гредата във втори пореден мач, след като стори същото и срещу Литекс преди три дни.

Логичното обаче се случи малко по-късно, когато Каядо удвои с далечна тупалка.

След почивката Калиакра малко живна и Заков бе близо до гол в края, но не успя да преодолее Иванов, останал сам срещу него. Късметът все пак се усмихна на гостите, които намалиха с, откровено казано, случаен гол в 85-ата мин.
След това Събев дори имаше шанс да изравни, но вместо това беройци решиха мача с трети гол, дело на Писаров.