Берое записа втора поредна минимална победа в Първа лига. Старозагорци надвиха с 1:0 Дунав (Русе) у дома в мач от 23-ия кръг. Единственото попадение дойде след автогол на Георги Динков в 13-ата минута. Невероятен мач за гостите изигра вратарят Благой Макенджиев, който се отличи със серия от невероятни намеси, отказвайки Мартин Камбуров, Рубен Бригидо, Мешка и Иван Минчев.

С успеха заралии събраха 42 точки и се изравниха с четвъртия Ботев (Пловдив) във временното класиране. Дунав е едва 13-и с 18 точки.

Берое - Дунав 1:0

Берое - Дунав 1:0, автогол на Динков

Двата тима искат да продължат победната си серия

Двубоят започна с по-активни дейстия на Берое. Първата добра възможност за гол обаче се откри пред гостите. Мухамаду Ндиайе бе изведен от Ахмед Ахмедов, успя да надбяга Иван Бандаловски, но прати топката покрай вратата. Малко преди това удар на Бандата премина над вратата.

В 14-ата минута домакините поведоха. Педро Еуженио проби отляво и опита да намери Мартин Камбуров. Георги Динков обаче пресече паса, но прати топката в собствената си врата.

Снимка 408663

В 17-ата минута Камбуров бе изведен зад отбраната на "драконите", но се засуети и топката му бе отнета.

В 33-ата минута Макенджиев демонстрира отличен рефлекс, след като изби опасен удар от малък ъгъл на Александър Василев. Осем минути по-късно стражът на гостите се справи и с шут на Рубен Бригидо.

Втората част започна със серия пропуски на Мартин Камбуров. В 50-ата минута нападателят бе намерен в наказазателното поле от Василев, но ударът му бе спасен от Макенджиев.

Снимка 408662

Три минути след това Динков и Мартин Ковачев не съумяха да изчистят топката, която се озова в Камбуров, но ветеранът с фалцов удар стреля покрай лявата греда.

В 59-ата минута Бригидо проби отдясно и намери Камбуров на точката на дузпата, но Макенджиев бе блестящ и изби удара на нападателя. Четири минути по-късно голмайсторът на домакините отново обстрелва противниковата врата, но неточно.

Снимка 408659

В 71-ата минута Камбуров бе оствен сам срещу вратаря на Дунав, но стреля над вратата. Четири минути след това резервата Мешка се пребори за топката пред наказателното поле и стреля, но Макенджиев с вещина изби.

В 77-ата минута Дунав можеше да изравни. Гостите организираха отлична атака. Божидар Васев проби отдясно и намери връхлитащия Мартин Станкев в наказателното поле, но Душан Перниш обаче отрази удара му.

До края на мача Благой Макенджиев се отличи с още две отлични спасявания. Първо стражът отрази удар от близка дистанция на Иван Минчев, а след това се справи със самостоятелен пробив на Мартин Камбуров.