Берое постигна победа №500 в групата на майсторите, побеждавайки пловдивския Локомотив с 3:2 в мач от последния 26-ти кръг в редовния сезон на Първа лига.

Старозагорци изглеждаха сигурни победители след първото полувреме. През втората част гостите наложиха тотален превес, изравниха и имаха превъзходство почти до края на мача. В деветдесетата минута чужденците Мапуку и Делич направиха прекрасна комбинация и хърватинът отбеляза победния гол.

Мачът започна с по-голямо владение на топката и настойчивост от страна на домакините. Гостите от Пловдив не можеха да вържат повече от два паса и не показваха, че имат някаква идея..

В 17-та минута Роберт Петров си отбеляза автогол и Берое поведе с 1:0. Антон Карачанков центрира отдясно от фаул. Иво Иванов игра с глава, но ударът му само продължи летежа на топката. Тя се удари в крака на Роберт Петров и влезе във вратата, изненадвайки Ел Каруби.

Железничарите отговориха с опасен удар на Ванчо Траянов спасен с вещина от Перниш. Това беше практически всичко свястно създадено от тях през първото полувреме.

В 30-та минута Берое нанесе втори удар. Антон Карачанков беше изведен сам срещу Ел Каруби след пас на Георги Божилов. Пловдивската защита увисна, Виданов покри засадата и Карачанков хладнокръвно удвои.

До края на първото полувреме беройци търсеха трети гол, а „железничарите" доиграваха и чакаха почивката.

През второто полувреме всичко се промени. Пловдивчани излязоха с голямо желание да обърнат мача.

Снимка 286452

Още в 48-та минута те върнаха един гол. Кирил Котев стреля неспасяемо с глава след корнер отдясно. Голът ще бъде записан на Павел Виданов, защото топката се удари последно в неговата глава.

Берое прие играта в своят половина с желанието да пази резултата. Мапуку при две контри беше близо до трети гол, но като цяло играчите на Локомотив доминираха и търсеха изравняването.

То се случи в 73-та минута. Димо Бакалов отбеляза след удар по земя от близо. Веселин Марчев върна топката от аутлинията и намери непокрития Бакалов.

Снимка 286449

В последните минути  изглеждаше, че равенството удовлетворява и двата отбора. Но Мапуку и Делич не смятаха така.

Мапуку проследи движението на хърватина и го изведе сам срещу Ел Кабури. Делич технично пусна топката в ъгъла и донесе победата за Берое.

Старозагорци завършиха редовния сезон на осмо място с 35 точки и ще бъдат в подгрупа Б. Там са Пирин с 34 точки, Нефтохимик с 26 точки и Локомотив (ГО) с 19 точки и мач по-малко.

Локомотив (Пд) ще се класира на 5-то или на 6-то място с 39 точки и може да съсредоточи своите усилия за мача си за Купата на България срещу Лудогорец.

Едуарт Ераносян: Няма да излезем със свалени гащи срещу Лудогорец