Етър и Берое не успяха да се победят в мач от 9-ия кръг на Първа лига. Срещата на "Ивайло" завърши 1:1. Флорент Боджадж даде аванс на домакините в 18-ата минита, а минута преди края Борислав Цонев изравни.

Старозагорци събраха 16 точки и заемат 4-о място във временното класиране, докато "болярите" са 6-и с 11 пункта.

Етър - Берое 1:1

Етър - Берое 1:1, гол на Цонев

Двубоят във Велико Търново е от 17:30 часа

Берое бе близо до гол още в 4-ата минута, когато Вандерсон намери Камбуров в наказателното поле, но нападателят стреля слабо.

В 18-ата минута Етър откри резултата чрез Флорент Боджадж, който получи добър пас от Даниел Младенов около дъгата на наказателното поле. Нападателят пое топката и със силен удар с левия крак не остави шансове на Душан Перниш.

Снимка 379684

Източник: beroe.bg

Пет минути по-късно "болярите" бяха близо до това да удвоят преднината си. Удари на Батрович и Боджадж бяха парирани от вратаря на гостите.

В 36-ата минута Камбуров центрира към Меска, който стрела с глава покрай вратата.  самия край на първото полувреме Борислав Цонев преодоля съпротивата на защитник и стреля силно по земя, но ударът му бе спасен блестящо от Иванов.

Снимка 379685

В началото на второто полувреме Камбуров с глава стреля слабо покрай вратата. В 63-ата минута Даниел Младенов преодоля Матеус Леони, но заложи на силата при удара си, вместо да потърси техничен завършек във вратата на Перниш, а топката се спря от външната страна на мрежата.

Малко след това удар на Почански мина над вратата. В 76-ата минута Боджадж свали топката за Колев, който опита силен удар по диагонал, но отново Перниш демонстрира отличен рефлекс.

Снимка 379682

Берое стигна до изравнителен гол в 89-ата минута. Негов автор стана Борислав Цонев, който засече с глава центриране на Бригидо. В продължението на срещата Румен Руменов от няколко метра не съумя да отбележи.