Беласица победи с 2:1 Ботев (Пд) на стадион "Цар Самуил" в Петрич. Головете за "комитите" вкараха Маркиньос и Дубала, а почетното попадение за "канарчетата" бе дело на Костадин Видолов.

В 20-ата минута Маркиньос откри от дузпа - 1:0. В 19-ата минута нападателят на "комитите" нахлу в наказателното поле на "канарчетата", опита да центрира, но топката срещна ръката на Недко Миленов. Реферът Стоян Алексиев без да се замисля отсъди наказателен удар, който Маркиньос реализира.

В 61-ата минута Петьо Динков изведе Дубала сам срещу Арсов и резултата стана 2:0 за Беласица. Единственото попадение за гостите реализира Костадин Видолов в 83-ата минута.

БЕЛАСИЦА - БОТЕВ 2:1
1:0 Маркиньос (20-дузпа), 2:0 Дубала (61), 2:1 Видолов (83)

БЕЛАСИЦА: Бахтарлиев, Бл. Наков, Д. Наков, Закири, Орловски, Г. Петров, Кабранов (86-Г. Николов), Маркиньос (90-Кацимерски), Дубала (89-Велинов), Динков, Господинов

БОТЕВ: Арсов, Божков, Величков, Миленов, Гаров, Караматев (66-Ан. Петров), Аврамов, Въргов, Урумов (61-Чипилов), Видолов, Стоев (61-Тимонов)