Арда (Кърджали) постигна нова победа в първенството, след като надделя с 2:1 над Ботев (Враца). Срещата бе от 9-я кръг на елитния ни шампионат. Головете на "Лаута" в Пловдив бяха дело на Радослав Василев (16) и Иван Коконов (71) за победителите, а Валери Домовчийски (66) се разписа за врачани.

Така възпитаниците на Стамен Белчев събраха 15 точки и заемат 4-о място във временното класиране. Ботев е 11-и с 8 пункта.

Арда - Ботев (Враца) 2:1

Арда - Ботев (Враца) 2:1, гол на Коконов

Срещата е от 20:00 часа на "Лаута"

В 3-ата минута гостите създадоха две много добри положения пред Караджов. Първо Валери Домовчийски стреля във вратаря, а след това Даниел Генов също нанесе удар, който стражът изби.

В 14-ата минута Ивайло Михайлов намери топката от въздуха, но я прати покрай вратата.

Снимка 442788

Две минути след това Арда поведе. Спас Делев стреля в гредата от пряк свободен удар. Топката стигна до Иван Коконов, чийто удар бе спасен от Красимир Костов. Последва добавка от Радослав Василев за 1:0.

В 29-ата минута Аморим пусна отличен пас за Делев на далечната греда, но ударът на крилото бе спасен от вратаря на Ботев.

Снимка 442786

Шест минути по-късно Георги Вълчев стреля покрай вратата.

В 51-ата минута Валери Домовчийски се обърна добре с човек на гърба, но ударът му бе твърде слаб.

В 57-ата минута Караджов не се справи добре след центриране от пряк свободен удар. Топката стигна до Деян Иванов, чийто удар бе избит от голлинията. Последва отлична контраатака за Арда. Иван Коконов и още двама футболисти в синьо излязоха очи в очи с вратаря на Ботев (Враца). Коконов имаше възможност да стреля, но предпочете да подава, а бранител на гостите сложи крак и изчисти.

Снимка 442784

В 66-ата минута Ботев изравни. Даниел Генов центрира отдясно в наказателното поле, където Вълчев пропусна топката за Валери Домовчийски, който с глава я прати във вратата за 1:1.

Равенството се задържа само пет минути, тъй като Иван Коконов отново даде преднина на Арда. Румян Ховсепян намери резервата Елиша Сам с отличен извеждащ пас. Израелецът стреля, ударът му бе избит от Костов, но при добавката Коконов не сбърка - 2:1.

Снимка 442787

В 73-ата минута Сам можеше да реши всичко в срещата, но от отлична позиция стреля в аут с глава след центриране на Коконов. Малко след това гол на влезлия от пейката Валери Божинов правилно бе отменен заради засада.

В 85-ата минута Сам финтира защитник в наказателното поле, но стреля разочароващо от удобна позиция. В ответната атака Караджов спаси удар на Домовчийски.

Снимка 442783

Израелският нападател продължи да тормози защитата на Ботев и в 89-ата минута Костов спаси нов силен негов удар.

До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и Арда постигна втора поредна победа.