ЦСКА стъпи накриво в последния си мач от есенния полусезон в „А" група. „Армейците" не успяха да победят и стигнаха само до 1:1 в гостуването си на Академик (Сф).

"Студентите" имаха щастието да открият резултата още в 12-ата минута. Тогава Петров центрира от корнер, а Мбемба се извиси над защитата и с хубав удар с глава разстреля Райс Мболи за 1:0.

Няколко минути по-късно Маркиньос можеше да изравни, но от пряк свободен удар нацели напречната греда зад Михайлов. В следващите минути ЦСКА притисна домакините в собствената им половина. В 38-ата минута се стигна до продължително разбъркване пред вратата на Академик, но гол така и не падна.

Така се стигна до 45-ата минута. Тогава вратарят на домакините Емил Михайлов не успя да боксира по най-добрия начин топката, която попадна точно на главата на Мишел Платини, който нямаше проблеми да я вкара в опразнената врата.

Второто полувреме започна с критична ситуация пред вратата на „армейците". Тогава Мболи не успя да избие по най-добрия начин топката, а само няколо сантиметра лишиха Редовски от гола.

В средата на втората част натискът на ЦСКА се усили значително, но добрата игра на Академик в защита не позволи на „червените" да създадат опасности. Единственото по-сериозно положение беше пропиляно от Сашо Тонев, който опита удар от границата на наказателното поле, но топката профуча на на два метра от напречната греда.