Академик и Черно море не успяха да си вкарат гол и завършиха наравно 0:0 в мач от 18-ия кръг на "А" група. Столичани започнаха по-силно и упражниха натиск, който обаче не доведе до нищо особено.

Иван Редовски и особено Стойко Сакалиев се стремяха да тормозят защитата на варненци, но така и не успяха да стигнат до чисто голово положение. "Моряците" поведоха чрез Даниел Георгиев в 25-ата минута, но попадението бе отменено заради засада. Малко по-късно отново Георгиев се озова в изгодна позиция, но изстрелът му бе разочарован и не затрудни стража на домакините.

След почивката нещата на терена не се промениха кой знае с какво. Постепенно обаче темпото започна да спада и като цяло интересните моменти не бяха повече от тези през първата част.

Десетина минути преди края Пиер Мбемба спъна Сашо Александров някъде около границата на пеналта. Реферът Стефан Спасов прецени, че трябва да даде фаул, а не дузпа за гостите. От него обаче не произлезе нищо опасно, а в последните минути двата отбора се задоволиха да пазят точката.

Така след този 18-и кръг и Черно море, и Академик запазиха местата си в класирането.