Шансовете на Видима-Раковски да запази мястото си в „А" група са вече само математически. Това се дължи на факта, че Локо (Пд) постигна драматична победа с 3:2 над тима от Севлиево на мокрия терен в парк „Лаута" и с това засили гостите към поредния им сезон в „Б" група.

„Смърфовете" рано поведоха в резултата, но в 33-ата от игра за втори жълт картон бе изгонен Валери Георгиев. И с човек по-малко „черно-белите" успяха да прибавят три точки към актива си без особени затруднения.

В 13-ата минута на двубоя Любо Витанов даде преднина на пловдивчани. Дългучът отбеляза с глава след корнер вляво от вратаря Митев. Десет минути по-късно младокът Христо Спасов прояви съобразителност при меле в пеналта на севлиевци, при което с бомба вкара с бомба първото си попадение за родния клуб - 2:0 за Локомотив.

Видима даде заявка, че се връща в мача с попадението на Тодор Георгиев малко преди изгонването на Георгиев. В 31-ата минута таранът на Видима засече в мрежата на Ставрев центриране от фланга на Ангел Русев.

С това се изчерпаха положенията за гол на гостите почти до края на срещата. За Локо (Пд) през втората част пък с непростими пропуски се отчетоха влезлият на смяна Сержиньо и Илиян Йорданов, изиграл отново много силен мач. С гол след шут от разстояние се размина и бразилецът Даксон, който не получи почивка днес, както мнозина други, преди много по-важния мач от турнира за Купата на страната с Литекс в Ловеч.

В 86-ата Илиян Йорданов бе подкосен за дузпа, а от 11-ия метър капитанът Христо Златински деведе резултата до 3:1 за Локо (Пд). В добавеното време от едното нищо, без кой знае какво положение, Тафраджийски вкара за Видима след контраатака, като оформи крайното 3:2 в мача.