Пет титли, три сребърни и 10 бронзови медала спечелиха борците ни в първия ден на турнира "Петко Сираков - Иван Илиев" във Варна, информира пресслужбата на Българската федерация по борба. Надпреварата е за младежи и девойки до 23 г.

Най-категорична бе трикратната европейска шампионка Миглена Селишка. В кат. до 48 кг тя записа две победи с технически туш - 10:0 срещу рускинята Соланги Донган, надви и нашата Еми Атанасова с 10:0, а в решителната схватка тушира Мария Киоклеа (Румъния). Селишка започва силно сезона, след като през януари спечели бронз при жените на престижния турнир "Иван Яригин" в Красноярск (Русия).

Уникален жест: Иво Ангелов се отказа от заплатата си заради болно момче!

Бившият световен номер едно пренасочва дарения към сметката на момченцето

При 57-килограмовите на свободния стил Микяй Наим регистрира 4 убедителни победи, за да стъпи първи на почетната стълбичка. Носителят на медали от световни и европейски първенства срази на старта узбека Туробов с 14:10, прегази с технически туш 10:0 унгареца Томаш Роман и молдовеца Иван Замфиров с 15:4. А във финалната битка се наложи над руснака Ариан Киутрин с 5:3.

Злато спечелиха още Красимир Крумов (71) в класическия стил, Енгин Исмаил (74) в свободния, а при девойките Биляна Дудова (55).

Иво Ангелов пред ТОПСПОРТ: Ще продължавам да мисля, мечтая и работя за българската борба!

"Благодаря на всички, които бяха до мен в най-трудния период от спортния ми път"

Юбилейното 20-то издание на турнира бе открито от президента на Българската федерация по борба Валентин Йорданов. По време на церемонията олимпийският шампион награди с плакет бронзовия олимпийски медалист от Пекин 2008 Кеничи Ямото, който води у нас отбора на Япония.

В надпреварата стартираха над 200 състезатели от 15 страни, а днес на тепиха ще излезат сребърният медалист в класическия стил от младежките Олимпийски игри от 2014-а Кирил Милов (97), както и Димитър Иванов (61), настоящ шампион от силния турнир за мъже "Дейвид Шулц" в САЩ.