Красимир Крумов не успя да спечели медал от Европейското първенство за младежи и девойки в Дортмунд.

Българинът завърши на пето място в категория до 74 килограма. Краси отстъпи с 4:7 на арменеца Малхас Амоян.

Армен Назарян пред ТОПСПОРТ: Мечтая да бъда треньор на олимпийски шампион!

"Нека всички подкрепим борците ни на Световното първенство в Париж!"

Крумов стартира с победа срещу Кристоф Бургер (Австрия) при 7:1 технически точки, но после загуби от бъдещия финалист Елмар Нуралиев (Украйна) с 2:5. Българинът обаче спечели първия репешаж срещу хърватина Павел Пуклавец с 6:4, а след това надви литовеца Дмитри Паречелашвили и стигна до двубой за медал.

Божидар Вергилов (50 кг), Иван Иванов (60 кг) и Кирил Милов (96 кг) не успяха да стигнат до схватки за медали.

Валентин Райчев пред ТОПСПОРТ: Олимпийският връх никога не се забравя, борбата е най-българският спорт

"Очаквам оптимално представяне от борците ни на Световното първенство в Париж"