Националният отбор на България по борба за хора с увреден слух се прибра рано тази сутрин в София, като състезателите бяха уморени от полетите и престоя на летището в Истанбул.

12-те ни национали спечелиха общо 20 медала от Европейския шампионат в Тбилиси. Състезателите ни имаха право да се борят както в свободния, така и в класическия стил.

По време на първенството за кадети/юноши Панайот Димитров (42кг) стана шампион и в двата класа, донасяйки единствените златни медали за България от цялото първенство. 4 сребърни отличия и 4 бронзови завоюваха кадетите и младежите в Тбилиси. При мъжете бяха спечелени 10 медала (3 сребърни, 7 бронзови).

"Представянето ни надхвърли очакванията. Много съм доволен от момчетата. Имаха сериозна конкуренция, но проявиха характер и успяха да се борят сериозно. Най-хубавото е, че при кадети и младежи имаме огромен потенциал, който ще развиваме през следващите месеци и години, за да са готови за срещите при мъжете след време.

Качество има, желание от наша страна да работим с тях също. Не са спирали да тренират по два пъти на ден от началото на лятото. Направихме десетки спаринги с чуващи борци от различните национални гарнитури. Отидохме добре подготвени в Грузия и резултатите го показват", сподели при пристигането в София треньора Денислав Чамишки.

Ето имената на всички състезатели и техните спечелени медали от шампионата:

На завършилото Европейско първенство в Тбилиси за спортисти с увреден слух участие взеха 98 борци от 14 държави.